Çine’de öğretmenlik yapan 45 yaşındaki Mustafa Çelik, okullar açılmasına saatler kala hayatını kaybetti. Mustafa öğretmenin ani ölümü yakınlarını ve sevenlerini üzdü.

Edinilen bilgiye göre; Çine Muhsin Kalkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman öğretmenliği yapan 1 çocuk babası Mustafa Çelik, okullar açılmadan önce arkadaşları ile balığa gidip tatilin son haftasını değerlendirmek istedi. Bodrum açıklarına giden Çelik ve arkadaşları bir tekne ile denize açılıp balık tutmaya başladılar. Bir süre sonra aniden rahatsızlanan Mustafa Çelik hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayda Mustafa Çelik’in kesim ölüm sebebinin belirlenebilmesi için cenazesi Muğla Yerkesik Adli Tıp Kurumu’nda otopsiye alındı. Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde durulan Mustafa Çelik’in bugün saat 14.30 ile 15.00 araskı Çine’de görev yaptığı okul ve lojmandaki komşularından helallik alınacak.

Öğretmen Mustafa Çelik’in cenazesi; yarın 11 Eylül 2023 tarihinde (Pazartesi) İncirliova Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.