Çine Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve 7’den 70’ Yeşil Bir Gelecek Kampanyası kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenleyerek çevre bilincine dikkati çekti.

5 Haziran Dünya Çevre Günü, Çine Belediyesi’nin Belediye Meydanı’nda düzenlediği etkinlikle kutlandı. Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’ın şehir dışındaki programı nedeniyle yer alamadığı etkinliğe Çine Kaymakamı Murat Büyükköse, Çine Belediye Başkanvekili Semra Eroğlu, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Kampanyası Koordinatörü Sırcemal Dinçer, Koordinatör Yardımcısı Olcay Dinçer'in yanı sıra STK temsilcileri, davetliler, eğitimciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çine Belediye Başkanvekili Semra Eroğlu, yaşanılabilir bir dünya için çevre bilincinin önemine dikkati çekerek, Çine Belediyesi olarak çevreyle dost projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Çine’de yangın Çine’de yangın

Temiz Bir Çevre İçin Yürüdüler

Katılımcıların öğrencilerin hazırladığı çevre temalı şiirler, şarkılar; çevre konulu resimler, sıfır atık projeleri ve fotoğraflar sergisiyle eşliğinde keyifli vakit geçirdiği etkinlik, çevre temizlik yürüyüşüyle devam etti. Anlamlı etkinliğe katılan konuklar, yürüyüşte Belediye Meydanı’ndan Kuvayı Milliye Parkı’na kadar olan güzergahta temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Kuvayı Milliye Parkı’nda doğa ile iç içe bir piknik düzenlenerek, öğrencilere katılım sertifikaları ilçe protokolü tarafından verildi.

Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (12)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (13)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (11)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (10)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (9)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (8)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (6)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (7)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (5) 1Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (5)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (3) 1Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (4)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (2)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (3)Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (1) 1Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ (1)