banner323

“Polis, milletimizin huzurunun teminatıdır”

Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, 10 Nisan Polis Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 “Polis, milletimizin huzurunun teminatıdır”
banner269

Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, 10 Nisan Polis Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Kılınç, mesajında şu ifadelere yer verdi; 

“Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 168 yıldır çalışmaktadır.

 10 Nisan "Polis Günü", Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır.

10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 168. yıldönümü dolayısıyla şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyorum. Halen görevleri başında hizmet vermekte olan polislerimize görevlerinde üstün başarılar ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler dileyerek tüm Emniyet Teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyorum.”


Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2013, 23:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472