banner323

MHP Başkanı Oluç, “Enflasyon tek haneli rakamlara inecektir”

MHP Başkanı Oluç, “Enflasyon tek haneli rakamlara inecektir”
banner269

MHP Çine İlçe Başkanı Av. Kazım Oluç, basın açıklaması ile yerel iktidarı eleştirdi. Oluç, ““Buradan Tayfun Şahin’e ve Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’e soruyorum? Sizin Çine’yi geliştirmek için hangi projeniz var? Projeniz varsa niye bekliyorsunuz?” dedi.

Başkan Oluç, basın açıklamasında şunları yer verdi: “CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin Yeni Yılda, Elektrik ve Doğalgaza yapılan zamları, benim sindirip sindiremediğimi sormuş; Cumhur ittifakı olarak hiç bir şeye zam yapmak istemiyoruz. Ancak, COVİT 19 pandemisi nedeniyle e dünya yüksek enflasyon ortamına girmiş bulunmaktadır. Doğalgaza Avrupa’da % 400’ lere varan oranda zam yapılmıştır. Ancak Ülkemizde hükümetimiz tarafından, doğalgaza dünya piyasasında arttığı kadar zam yapılmamıştır. Elektriğimizin bir kısmı da doğalgazdan üretilmektedir. Bu nedenle elektriğe zam yapılmıştır. Enflasyonla mücadele etmek Cumhur ittifakının temel meselesidir. Uygulanmakta olan Yeni Ekonomi Programı ile enflasyonumuz tek haneli rakamlara inecektir.

Sayın Tayfun Şahin, benim ona sormuş olduğum sorulara cevap vermemiştir. Tayfun Şahin Çine CHP ilçe başkanıdır. Perde arkasından yönettiği Çine Belediyesinin geldiği durum ortadadır. Çine Belediyesi sadece Şehir Merkezinde ancak çöp toplayabilmektedir. Mahallerimizde yeterince çöp kovası dahi yoktur. Mahallelerimiz de çöpleri ancak haftada bir kez toplamayabilmektedirler. Mahalle aralarındaki başıboş köpekler ne yazık ki bir çocuğumuzu, annesinin gözü önünde ısırmıştır. Öncelikli olarak bu kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Belediyemiz hayvan barınağı yapmış mıdır? Ya da yapacak mıdır? Ben Tayfun Şahin’den, 2019 yerel seçimlerden sonra, mahallelerimize şu yatırımları yaptık, şu mahallemize taş döşedik diye cevap vermesini beklerdim. Yazın, Akçaova Mahallemizde çıkan yangın nedeni ile ilçemize ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızdan, Belediye Başkanımız şöyle bir talepte bulunmuştur. “Sayın Bakanım ilçemize YİKOP’ tan parke taşı çıkartır mısınız?” diye talepte bulunmuştur. Çine Belediyesi asli vazifesi olan Mahalle aralarına parke taşı döşeme işini dahi yapamamaktadır. 20 Mart 2019 günü, Aydın B.Ş.B. Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Akçaova Mahallemize ziyaret ettiği gün, göz boyamak için alel acele temeli atılan Akçaova Mezbahasının bir mimari projesi var mıdır? Temel için dökülen betonun parasını kim ödemiştir? Mimari projesi yoksa, bu temel kaçak mıdır? Seçim önü, çuvallarını gezdirdikleri Çine Yem’e ne oldu? Hayvancılık için yapacak olduğunuz projelere ne oldu? Sayın Tayfun Şahin, bir daha ki dönem nasıl olsa, Çine Belediye Başkanı Sn. Enver Salih Dinçer aday olmayacak, başka bir adayla seçimi alırız mı diye düşünmektedir? Ne yazık ki 23 yıldır Çine’ye yönetenler, Çine’mizi Küçük bir Anadolu Kasabası haline getirmişlerdir. Ancak Çine’nin beklemeye ihtiyacı yoktur. İlçemiz, maden kaynakları, tarım ve sanayisi, suyu, jeopolitik konumu nedeniyle daha iyi yerlerde olması gerekmektedir. İlçemizin daha güzel ve yaşanabilir olması gerekmektedir. Ancak İlçemize yönetmek için halktan temsil yetkisi alanlar, ilçemizi gerektiği şekilde yönetememektedirler. İlçemiz, seçimden seçime hizmeti hakketmemektedir.

Buradan Sn. Tayfun Şahin’e ve Belediye Başkanı Sn. Enver Salih Dinçer’e soruyorum? Sizin Çine’yi geliştirmek için Hangi projeniz var? Projeniz varsa niye bekliyorsunuz?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER