banner323

Çine'de benzin pompasına altın madalya taktılar

Türkiye’nin 22 Eylül 2012 de yapılan fiyat ayarlamalarıyla dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkesi olması Aydın Çine’de ilginç bir eylem ile protesto edildi.

Çine'de benzin pompasına altın madalya taktılar
banner269

Güney Ege Çevre Platformu ve CHP Çine İlçe Örgütü Başkanı Tayfun Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı eylemde benzin pompasına altın madalya takıldı. Güney Ege Çevre Platformu sözcüsü Ayhan Karahan “Uzun yıllardır ülkeler arası benzin satış fiyatları sıralamasında Norveç’in hemen ardından ikinciydik. Liderliğe susamıştık. AKP Hükümeti 22 Eylülde çok sıkı bir zam atağı yaptı ve Norveç’i geçti. Artık lideriz vatana millete hayırlı olsun” dedi.

Kendilerine bu birincilik gururunu yaşatan AKP hükümetinin başbakanına, gece – gündüz demeden insanüstü bir enerji ile çalışarak zam paketlerini hazırlayan Türkiye Ekonomisinin değerli bakan ve kurmaylarına minnet duygularını ifade eden ve bu nedenle mütevazı ödül törenini hazırladıklarını ifade eden Karahan “ Bu başarıyı kutluyor ve bu anı ölümsüz kılıyoruz” diyerek üzerinde 1nci yazan altın madalyayı benzin pompasına taktı.

Güney Ege Çevre Platformu sözcüsü “Zam paketlerinin ne denli zorlu çalışmalar ile hazırlandığını biliyoruz. Bakanlarımızın nasıl yorgun düştüklerinin elbette farkındayız. Ancak yıllarca başarıya susamış Fenomenbet olan biz tüketiciler, bu dünya birinciliği ile yetinmiyoruz. Ve AKP hükümetinin zam çabalarını aynı hızla sürdürmelerini talep ediyoruz. Hükümete bir önerimiz var; OECD raporuna göre işsizlik, yoksulluk ve gelir adaletsizliğinde de kötü durumda sayılmayız. Birinciliğe en yakın olduğumuz alan gelir adaletsizliği. Bu alanda Şili ve Meksika’nın ardından üçüncüyüz. Hükümet uyguladığı ekonomik politikalarını az biraz büyütse zengine verdiğini biraz daha fazla vererek, yoksuldan kıstığını az daha kısarak zam sağanağını devam ettirse, çok kısa bir süre içersinde gelir adaletsizliğinde de bize bir şampiyonluk duygusu daha tattırabilir” dedi.

Bu performansı devlet büyüklerinden beklediklerini ve onlara saygı duyduklarını ifade eden Ayhan Karahan’ın sözler alkışlar ile kesildi.

Öte yandan CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin ise eylemde yaptığı açıklamada “Madalyonun iki yüzü var, bir yüzü AKP’nin temsil ettiği sermayeye rant olarak bakıyor, diğer yüzü ise emekçilere, köylülere, ülkemiz insanlarına zam zulmü olarak bakıyor. Yurttaşlarımız ülkeyi zam şampiyonu yapan zihniyeti iktidardan düşürecektir. Şu anda yapılan eylemde ülkemizin ironik ve dramatik fotoğrafını yansıtmaktadır.” dedi.

Eyleme çevrede bulunan vatandaşlar da alkışlar ve araçlarından kornalar ile destek verdiler. Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2012, 00:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan öz
hasan öz - 11 yıl Önce

türkiyenin 22 eylül 2012 de yapılan fiyat ayarlamalarıyla dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkesi olması aydın çinede ilginç bir eylem ile protesto edildi.chp çine i̇lçe örgütü başkanı tayfun şahin ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı eylemde benzin pompasına altın madalya takıldı. onu takcana sen yutubeye girde sayın genel başbakanımızın başbakanımızın, ak parti 4. olağan büyük kongresi konuşması -4- var onu bi dinlermisin kıriz olmuşolsa bu kadar kalabalık olmazdı

SIRADAKİ HABER

banner471

banner472