banner488

CHP’li Başkan Şahin, “-Cek, -Cak’ çılar Listesi”

CHP’li Başkan Şahin, “-Cek, -Cak’ çılar Listesi”
banner269

CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır'ın açıklamasına cevap vererek, " cek -cak” çılar listesine Çine İlçe Başkanı Sayın Cemal Çakır da eklenmiş " dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin'in geçtiğimiz günlerde “Tarımla Uğraşan İnsanların Değerini Bilin!” açıklamasına, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır cevap vermiş, Şahin'e “Hükümetimiz Hiçbir Ferdini Kaderine Terk Etmemiştir” diyerek, “Seçim zamanı vaat edilen ege yeme ne oldu, kaç çuval yem üretildi, kaç çuval yem satıldı ve bu yem fabrikasında kaç tane Çineli çalışıyor? Bir çuval yem İzmir’de üretilip kaç TL’ye ege yeme satılıyor? Çineli et üreticileri neden Denizli Et ve Süt Kurumuna gidiyor ve neden İzmir’deki kesim tesislerine gidiyor? Sayın Şahin Ege Et’in kapısından en son ne zaman girmiştir? Çine’deki Ege Et satış noktası niçin kapatılmıştır?” Sorularını yönelterek cevap istemişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Başkan Çakır'a vermiş olduğu cevap da şunları söyledi: " Görüyoruz ki AKP’nin sonunu getiren kronik hastalığı “-cek -cak” çılar listesine Çine İlçe Başkanı Sayın Cemal Çakır da eklenmiş. Ankara’daki abileri AKP Milletvekili Mustafa Savaş’ın müjde diye açıkladığı Tarım Bakanlığının Dijital tarım pazarı projesi ile ilgili ‘’ gerekirse mahsul alırız, üretim zincirini izleyeceğiz’’cekler, caklarına bakarak gerçeklerden uzak toz pembe bir tarım dünyasını anlatmasına hayret ediyorum. Ya bu arkadaşlar üreticiyi saf sanıyorlar, ya da en basitinden dalga geçiyorlar. Sonuç her zaman olduğu gibi icraata gelince kocaman bir sıfırdan ibaret nasıl olsa. Aydın Büyükşehir Belediyesinin Ege Et Projesini, yemi görmek istiyorsan kalkacaksın yumuşacık koltuğundan köyleri gezeceksin beyefendi!.. Kapatılan hayvan ahırlarını, borcunu ödeyemeyen karın tokluğuna yaşamaya çalışan üreticiyi anlat bize. Ege Et, Aydın hayvancısının sigortası ve en kötü dönemlerde destekçisi olmuştur. Et fiyatlarının en düşük olduğu zamanlarda bile üreticiden en yüksek fiyata hayvan almıştır. Ege Et, üreticiye de bugün Aydın’da ve İzmir’de sağlıklı ete ucuza ulaşma garantisi olmuştur.

2 yılda hayvan yemi, gübre fiyatları nereden nereye geldi? Hayvancılığa 33 milyar lira destek verirken, hayvan ithalatına 48 milyar lira ödeyen zihniyetin adı nedir acaba? Toprak Mahsulleri Ofisinin duvarlarında ki ‘’Ofis çiftçinin kara gün dostudur’’ yazısını silen anlayış şimdi çıkmış üretici dostu masalları anlatıyor. Tarımdan anlamayan ithalatçı bakanlarla memlekette tarımı bitirdiniz. Senin hükümetin bırak hayvancının, ziraatçının derdine derman olmayı, 5 maskeyi bir pakete koyup dağıtmaktan aciz… Çıkmış bir de süper güç devletlerine yardım etmekten bahsediyorsunuz. Yok PTT’den alın, olmadı eczaneden alın, sonra bu da olmadı, çalışansanız hiç almayın diyebilecek kadar acizliğin, iş bilmezliğin içinde vatandaşımızı da aynı umutsuzluğa sürüklüyorsunuz. Allahtan bu şehirde ve ülkemizin birçok yerinde artık halkının yanında olan sosyal demokrat belediyeler var. Siz zaten Aydında yıllardır oyun dışında beklerken daha 1 yıl önce size yeniden ve Türkiye’nin büyük bir bölümünde halkımız okkalı bir kırmızı kart çıkardı.

Aziz milletimiz gücünün ne kadar yüce olduğunu bir kere daha kanıtladı. Şimdi benim size tavsiyem; bir süre daha o sıcak koltuklarınızda oturmaya devam edin. Çalışana bari gölge etmeyin, önümüzdeki ilk genel seçimlerde Türk Milleti yeniden feraset sahibi olduğunu gösterecek ve artık AKP iktidarı da tekrar geri dönmemek üzere bu memleketin üzerinden dağılıp gidecek” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Polat alemdar
Polat alemdar - 4 yıl Önce

Şahin başkan boş konuşma yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır birtane çiftçi çıkıp bizim halimiz ne olacak dedimi üretende primini bankadan alıyor üretmeyende... çiftçilerimiz memnunlar ....
Siz çineye ne yaptınız eti pahalıya kesip alıp ucuza sattınız bu pahalıya alıp kestiğiniz paralar hangi meyhanelerde yendi belediyenin nereye nekadar borcu var sen önce onu anlat siz başa geçerseniz türkiyeyi batırırsınız ALLAH birdaha chp yi türkiyenin başına getirmesin Amin

Polat alemdar
Polat alemdar - 4 yıl Önce

Ayrıca Belediye seçimlerinde halk kırmızı kart gösterdi diyorsun bak kardeşim aramızdaki fark 210 kişi aslında çine belediyesini akparti aldı eğerki o pusulalar siyah olmasaydı evet mührü siyah olmasaydı akpartinin geçersiz oyları yeniden tekrar dikkatlice bakılıp sayılsaydı çinede chp bitmişti akparti yüksek farkla önde giderken nasılda chp öne geçti yani demem oki millet sizden bıkmış sizde iş çok hizmet yok çinenin neresine hizmet ettiniz.lütfen belediyenin nekadar nerelere borcu var açıklayın ondan sonra iktidarı suçlayın maske bahane boş boş konuşmayın iş yapın icraat yapın altyapıyı değiştirin milletin şu sıkıntısı var onu halledin belediyenin görevi bunlardır

Polat alemdar
Polat alemdar - 4 yıl Önce

Çinede hizmet yapın boş laflara karnımız tok

SIRADAKİ HABER

banner472