banner323

Ak Parti'den Belediye Başkanı adayı olmak kolay değil!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, AK Parti'nin aday göstermek için aradığı kriterleri açıkladı.

Ak Parti'den Belediye Başkanı adayı olmak kolay değil!
banner269
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde AK Parti'nin aday göstermek için aradığı kriterleri açıkladı.

Türel, "öncelikli olarak halkın itibarına ve parti teşkilatlarının olumlu düşüncelerine mazhar arkadaşlarımızı tespit etmeye yöneliktir" dedi.

"7 AŞAMADAN OLUŞUYOR"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, AK Parti'nin aday göstermek için aradığı kriterleri açıkladı. AK Parti'de bu sürecin 7 aşamadan oluştuğunu söyleyen Türel, adaylık tespitlerinin bu yönde yapıldığını söyledi.

İlk kriterin 'halk nezdinde itibar' olduğunu belirten Türel, halk nezdindeki itibarının ölçümünü bilimsel anketlerle yapıldığını söyledi. Böylece parti birçok vilayette yapacakları anketle aday hakkında direk halktan istihbarat toplamış olacak.

TEMAYÜL YOKLAMALARI

Temayül yoklamalarının 7 aşamalı kriterlerden bir tanesi olduğunu söyleyen Türel, "teşkilatlarımızda temayül yoklaması yapıyoruz. Burada şöyle bir yanlış algı oluşuyor; sonuçları açıkladığımızda sanki oradan birinci çıkan arkadaşımız kendinde belediye başkan adaylığı hakkı görür gibi kendisini algılıyor. Halbuki hiç böyle bir şey yok. Orada Holiganbet sonuncu çıkmış arkadaşımız da belediye başkan adayı olabilir" dedi.

KOORDİNATÖR RAPORLARI

Aday Tespit çalışmaları kapsamında Türkiye'yi 12 Bölgeye böldüklerini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, bölge Koordinatörlerinin zaman zaman teşkilatların da haberi olmadan yapılan raporlama neticesinin aday adaylığı sürecinde etken faktör olduğunu söyledi.

MİLLETVEKİLLERİNİN KANAATİ

Kendisi başkanlığında bir heyet tarafından hazırlanan değerlendirme raporunun MYK'ya arz edildiğini söyleyen Türel, Milletvekillerinin kanaatlerinin de bir rapora dönüştürülüp MKYK'ya arz edildiğini söyledi.

SON KARAR ERDOĞAN'IN

Bütün bu değerlendirmelerin sonucunda hazırlanan raporun son olarak Başbakan'a sunulduğunu söyleyen Türel, "değerlendirmeler Başbakanımızın tasvibine sunulur. Sayın Başbakanımız onaylar veya onaylamaz. Ama Sayın Başbakanımız'ın tasvibiyle karar kesinlemiş olur" dedi.

İlk kriterlerinin 'halk nezdinde itibar' olduğunu yineleyen Türel,"bizim kriterlerimiz öncelikli olarak halkın itibarına ve parti teşkilatlarımızın olumlu düşüncelerine mazhar arkadaşlarımızı tespit etmeye yöneliktir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2013, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner472