ÖSYM, merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, 2012-ÖSYS sonuçlarına göre ek yerleştirme yapacak.

BAŞVURULAR, 27 EYLÜL- 1 EKİM ARASINDA

ÖSYM'den yapılan açıklamada adayların, 2012-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında başvuru merkezleri veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapabilecekleri belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:
Redwin />
"2012-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adaylar, 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM'nin http: //www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabileceklerdir.

TÜM TABLOLAR, 24-25 EYLÜL'DE ÖSYM'NİN INTERNET SİTESİNDE YAYINLANACAK

Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. 2012-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzunun kontenjan tabloları, program koşulları ve diğer tabloları, 24-25 Eylül 2012 tarihlerinde ÖSYM'nin http: //www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacaktır"