Çine Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının 4’üncü gündem maddesinde; Cumhuriyet Mahallesi 485 Sokak No 1-3-5-7-9- numaralı yerler ile Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı no 9'dan no 23/B'ye kadar olan yerlerin içkili yer bölgesinden çıkarılması konusunda görüşülerek Cumhur İttifakı’nın çekimser oy kullanması ile madde oy çokluğu ile kabul edilmişti. Başkan Kandemir, meclis gündeminde konu olan dördüncü maddeyi eleştirerek, basın açıklaması yaptı.

Meclis kararlarının bıçak keskinliğinde ayarlanarak nokta atışı şeklinde yapıldığını değinen Başkan Kandemir, “ Üzülerek görüyoruz ki en son belediye meclisinde alınan kararlar kişiyi özel olarak alınmış. Daha önce rahmetli Salih Dinçer döneminde çıkartılan işyeri açma ruhsatları istedikleri kişi veya kişiler açınca aman başkası da açmasın diye yine onlara uygun olarak, bu sefer bıçak keskinliğinde ayarlanarak nokta atışı şeklinde kaldırılıyor. Bu durum gösteriyor ki çiçeği burnunda yeni seçilen belediye başkanı daha göreve geleli 85 gün olmasına rağmen arazi satışlarına devam eden, belli bir grup ve zümrenin çıkarlarını korumayı borç bilen bir yönetim anlayışıyla belediyeyi yönetmeye devam edecek. Buna sarf edeceği eforu enerjiyi, vizyonunu ve bakış açısını genişleterek güzel ilçemizin imarına, çarpık kent görüntüsüne harcasa çok yerinde olacak. Göstermelik toplantı fotoğraflarıyla, süslü sözlü sosyal medya paylaşımlarıyla çalışıyormuş gibi yapmayın. Hep söyledik şoför değişse de zihniyet aynı maalesef” ifadelerini kullandı.

Aydın’da CHP’li başkanlar ekonomik krize karşı ’birlikte mücadele etme’ kararı aldı Aydın’da CHP’li başkanlar ekonomik krize karşı ’birlikte mücadele etme’ kararı aldı

Bacb17D8 A17D 45D6 893A C4Fddfa9C61E

Editör: Nijer Sağlık