İnce, CHP'nin kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, CHP'nin amblemi olan 6 okun, 2 ressam tarafından bir kütüphanede çizilmediğini söyledi.

''Bu parti, ikametgah, nüfus sureti gibi resmi belgeleri tamamlayıp, İçişleri Bakanlığı'nın verdiği onayla kurulmuş bir parti değildir'' diyen İnce, CHP'nin savaş meydanlarında kurulan dünyanın en eski 10 partisinden birisi olduğunu ifade etti.

İnce, şöyle konuştu:

''Partimizin amblemindeki her okun altında bir yaşanmışlık vardır. En alttaki ok devrimcilik okudur. Çünkü her şey devrimin üzerine kurulmuştur. Önce Anadolu devrimi gerçekleşmiş, Anadolu'nun ortasındaki bu köylü devletten modern bir devlet oluşturulmuştur. En üstteki ok Cumhuriyetçiliktir. Çünkü artık her şey tamamlanmıştır. Bütün bunları gençlerin bilmesi için fırsat buldukça anlatmaya çalışıyorum. Yani siz sıradan bir siyasi partinin çelengini koymaya gelmediniz buraya. İnşallah önümüzdeki seçimlerde iktidar partisi olarak bu çelengi koyacağız buraya.''