banner323

Vali Kerem Al, Gazeteciler gününü kutladı

Aydın Valisi Kerem Al, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü”müzü kutladı.

Vali Kerem Al, Gazeteciler gününü kutladı
banner269

Aydın Valisi Kerem Al, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajla Aydın’da çalışan basın emekçilerinin zor ve anlamlı görevini değerlendirerek bizleri onure eden Sayın Valimize teşekkür ediyor ve mesajını siz okurlarımızla paylaşıyoruz:

“Basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesinin ve bugünün “Çalışan Gazeteciler Günü”  olarak kutlanmaya başlanmasının 52. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Şüphesiz ki, gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından birisidir.

Bu bakımdan, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir.

Yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da ciddi bir ilerleme kaydeden basınımızın, geçmişten günümüze ülkemizin gelişmesinde çok değerli katkıları olmuştur. Basının ulaştığı seviyede en büyük pay, şartlar ne olursa olsun görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir.

Çeşitli zorluklar içinde çalışan, toplumun bilgilendirilmesi ve topluma ışık tutulması amacıyla çalışan gazetecilerimiz çok önemli bir görev ve sorumluluğu yerine getirmektedirler. Kamuoyunun, ülke yararına yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi onurlu bir görevi yapmakta olan basın kuruluşlarının tüm çalışanlarının bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyorum.

Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü oldukça  büyüktür. Tarafsız,  yüklendiği sorumluluğunun bilincinde, basın yayın ilkelerine sadık bir medya, güçlü, demokratik bir Türkiye’ye büyük katkı verecektir.

Basın mensuplarımızın,  şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum.”


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2013, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memet    al
Memet al - 9 yıl Önce

Başarısını devamı dilerim abi

SIRADAKİ HABER

banner471

banner472