banner323

Cenaze namazında hakkını helal etmedi!

İtirazım var, merhumu iyi bilmem!..

Cenaze namazında hakkını helal etmedi!
banner269
Muğla’nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi’nde kılınan bir cenaze namazı sırasında imamın helallik istemesi üzerine “komşusuna hakkını helal etmeyen 48 yaşındaki Tahir Bice, ölen kişinin yakınları tarafından tartaklamak istendi
Yalıkavak beldesinde Yemiş Camisi’nde yaşanan olay herkesi şaşkına çevirdi. Tahir Bice, Gökçebel mevkiinde üç yıl önce astım hastalarının tedavisinde kullanıldığı belirtilen yeşil yumurta üretmek için iki dönüm arazi üzerine Ekolojik Yumurta Çiftliği kurdu. Bice, bu yıl Haziran ayında çiftlikte bulunan tavuk ve ördeklerinin komşusu 73 yaşındaki emekli sağlık memuru Osman Dağar tarafından zehirlenerek telef edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturması ve iki komşu arasındaki husumet sürerken Osman Dağar, yaşamını yitirdi. Komşusunun öldüğünü ve cenazesinin de Yemiş Camisi’nden kaldırılacağını öğrenen Tahir Bice, sesini farklı bir şekilde duyurdu.
Dağar’ın tabutunun getirilip musalla taşına konmasından sonra imamın namazın nasıl kılınacağını anlatıp “Merhumu nasıl bilirdiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz?ö sorusu üzerine cemaat arasında saf tutan Tahir Bice, umulmadık bir yanıt verdi. Bice, elini havaya kaldırarak, “İtirazım var. Ben merhumu iyi bilmem. Haklarımı da helal etmiyorum. Çünkü benim, kanserli karımın ve üç çocuğumun rızkını elde ettiğim 600'e yakın tavuk ve ördeğimi zehirleyerek öldürdü. Defalarca kendisine gidip, ’Komşumsun Osman amca, gel şu borcunu öde, helalleşelim’ dedim. Çocuklarına da söyledi. Kimse beni ciddiye almadığı gibi elimdeki diğer hayvanlarımı da zehirlemekle tehdit ettiler. Haklarımı helal etmiyorum. Helal olmasın’ diye bağırdı ve cemaat safından çıkarak kenara çekildi ve cenaze namazını kılmadı.
ZABITALAR ARAYA GİRDİ 
Tabutun arkasında duran herkesin bir anda şok olmasına rağmen imam, namaza başladı. Bu sırada Favoribahis Dağar’ın yakınlarının “Sonra hesaplaşırız sonraö şeklinde mırıldandıkları duyuldu. İmamın cenaze namazını bitirmesinin ardından cemaat, tabutu alıp cami arkasındaki mezarlığa yönelirken, Dağar'ın yakınları Tahir Bice'nin üzerine yürüyerek yakasından tutup tartaklamak istedi. Belediye zabıtası ve memurlarının araya girmesi ile Bice cami önünden uzaklaştırıldı.
ALLAHIM BENİ AFFETSİN 
Tahir Bice, yaptığı açıklamada, kendisinin de dindar bir insan olduğunu belirtti. Bice, “Ama beni iflas etme ve çıldırtma noktasına getirdiler. Sırf bu komşum yüzünden eşyalarımı toparladım, Mumcular beldesine yerleşmeye ve taşınmaya karar verdim. Tam taşınma hazırlığı yaparken komşumun benimle helalleşmeden ölmesi çok gücüme gitti. Halleri, vakitleri yerinde. Fakir olsalar da borçlarını ödeyemeseler ben de vazgeçerdim. Ama ben 1000 tane tavuğu ördeği ile geçinen bir insanım. Bunun da 600'ünü öldürdüler diğerlerini öldürmekle tehdit ettiler. Ben bittim. Üç yıllık emeğimi bitirdi. Tüm yasal izinlerim ve ruhsatlarım vardı. Şimdi nasıl geçinirim. Allahım beni affetsin, ama insanlar da borçlarını ödesinler diye böyle bir şey yaptımö dedi.
AHLAKEN VE DİNEN YANLIŞ 
Bice'nin üzerine yürüyen Dağar'ın yakınları ise konu ile ilgili konuşmak istemediklerini cenaze namazında yapılan bu davranışın ahlak ve din kurallarına uymadıklarını belirterek, Bice hakkında jandarmaya şikayette bulundu. KAYNAK: Mynet
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner472