banner480

Sosyal Mesafeli, Maskeli 19 Mayıs

Sosyal Mesafeli, Maskeli 19 Mayıs
banner269

Çine’de, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal mesafeye uyulup, maske takılarak anıta çelenk sunuldu.

Yeni tip korona virüs nedeniyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Çine’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'ndaki gibi toplu törenler iptal oldu. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sade bir törenle kutlandı

Çine İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Dinçer Atatürk anıtının önüne çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Tüm bunlar azami katılımla maskeli ve sosyal mesafe korunarak yapıldı.

Törene, Milli Eğitim Müdürü Sait Şakir Üstündağ, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Çakır, İYİ Parti İlçe Başkanı Erkan Bozkurt ve bazı muhtarlar katıldı. Saat 19.19'u gösterdiğinde ise Yüksel Yalova Stadında İstiklal Marşı okunarak da bayramın kutlanacağı öğrenildi. Bu saatte tüm Çineliler balkonlara davet edildi. Ayrıca Çine’de bütün cadde ve sokaklar Atatürk ve Türk Bayraklarıyla donatıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner472