banner488

Çine’de, Polisten Maske Denetimi

Çine’de, Polisten Maske Denetimi
banner269

Çine’de maske takma zorunluluğunun gelmesiyle birlikte polis ekipleri ilçe genelinde uygulama yaptı. Ekipler, maske takanlara teşekkür ederken, maske takmayan ya da uygun kullanmayanları son kez uyardı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Aydın Valiliği bünyesindeki İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il ve ilçelerin genelinde sokak ve toplu kullanım alanlarında 22 Haziran itibariyle maske takma zorunluğu getirildi. Alınan kararın uygulamaya konulduğu ilk gün polis ekipleri ilçe genelinde uygulama yaptı. Araçlı devriye ekibi, polis megafonundan “Koronavirüs ile mücadelemiz devam etmektedir. Kendi sağlığımızı ve yakınlarımızın sağlığını korumak için lütfen sosyal mesafeye ve maske kullanımına özen gösterelim. Uymayanları uyaralım. Aksi takdirde cezai işlem uygulanacaktır.” uyarısı yaptı. Yaya devriyeleri ise kaldırımlarda ve insan hareketliliğinin yoğun olduğu yerlerde maske kontrolü yaptı. Öte yandan cami minarelerinden de maske ve sosyal mesafe kuralı yönünde anons uyarılar yapıldı. Vatandaşların büyük bir bölümünün kurala uyarak sokakta ve toplu kulanım alanlarında maske taktığı görüldü. Maske takmayan ya da kuralına uygun takmayanlar ise polisi görünce hemen maskesini düzeltti. Polis ekipleri maske takmaları konusunda son kez uyardı.

900 Türk Lirası Ceza Kesilecek

Polis ekipleri ile jandarma ekipleri ilçe genelinde maske denetimini her gün devam edecek. Tüm uyarılara rağmen maske takmayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner472