banner488

Çine’de Mevlid-i Nebi Haftası Programı Düzenlendi

Çine’de Mevlid-i Nebi Haftası Programı Düzenlendi
banner269

Mevlid-i Nevi Haftası programında konferans İlahiyatçı yazar Bekir Sağlam, "Aile güzelliği, bizim toplumumuzun en dinamik, en güzel özelliğiydi" dedi.

Çine’de, Mevlid-i Nebi Haftası programları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yılın teması olarak belirlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans Şehler Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Programın sunuculuğunu Çine İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ÇİMDER) Başkanı Ercan Yasak yaptı. 2004 Kur'anı Kerimi Dünya Güzel Okuma Birincisi Kurra Hafız Mustafa Kızılcaoğlu tarafından okunan Kur'anı Kerim ve Çineli din görevlilerinin ilahileri büyük beğeni topladı. Günün anlam ve önemini Programda modern ailenin sorunlarına değinildi. "Peygamberimiz ve Aile" konulu programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çine Müftüsü Mehmet Atay gerçekleştirdi. konferansa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı yazar Bekir Sağlam, bugünün aile yapısını ve yaşanan sıkıntıları nedenleriyle birlikte anlattı. Programın sonunda Mevlid-i Nebi Haftası'na dair düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödülleri takdim edildi.

Mevlid-i Nebi Haftası programına, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, İlahiyatçı yazar Bekir Sağlam, Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, AK Parti Çine İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Tosun, MHP İlçe Başkanı Kazım Oluç, Çine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakıf Başkanı Murat Çalışkan, İyi Parti İlçe Başkanı Erkan Bozkurt, Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner472