banner480

Çine’de Cadde ve Sokaklar Dezenfekte Ediliyor

Çine’de Cadde ve Sokaklar Dezenfekte Ediliyor
banner269

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Çine’de cadde ve sokaklar köpüklü su ve dezenfektanla yıkandı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yıkama ve dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak süreceğini belirtti. Aydın Büyükşehir Belediyesi Çine İtfaiye Amirliği, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu altında olan halkın yoğun olarak kullandığı caddelerde koronavirüse karşı Çine’de sokaklar köpüklü suyla yıkandı. Diğer taraftan 17 ilçede oluşturulan özel ilaçlama ekipleri tarafından kamuya açık her yerin dezenfekte edilmesine devam ediliyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çerçioğlu, cadde ve sokakların yıkanması işinin yanı sıra dezenfeksiyon sürecinin 17 ilçede sürekli olarak devam ettiğini belirtti. Çevre temizliğinin önemine dikkat çeken Başkan Çerçioğlu, "Aydın'ın tüm ilçelerini temiz tutmak için gece gündüz çalışıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında cadde ve sokaklarımızı da dezenfektanlarla yıkıyoruz. Gereken hijyen kurallarını uygulayarak salgının önüne geçebiliriz" ifadelerini kullandı.

Başkan Çerçioğlu, vatandaşların salgından korunmaları için ancak evlerinden dışarıya çıkmamaları çağrısını yineleyip "Evde kal, sağlıklı kal" dedi. Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üzerindeki vatandaşların her türlü ihtiyaçları için 444 40 09 numaralı Hızlı Çözüm Merkezi'ni aramalarını istedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ayşe demir
Ayşe demir - 4 yıl Önce

Biraz cumhuriyet mahallesine gelseniz

SIRADAKİ HABER

banner472