banner480

Başkan Dinçer, “Çine’ye Dışarından Pazarcı Almayacağız”

Başkan Dinçer, “Çine’ye Dışarından Pazarcı Almayacağız”
banner269

Çine’de geçen hafta Pazar yerinde uygulanan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin devam edileceği belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “amaçlarının yıllarca dışarıdan Çine’ye gelen pazarcıları mağdur etmek olmadığını söyledi.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, geçen hafta Çine pazarına dışarıdan pazarcı alınmaması konusunda aldığı kararın devam edeceğini bildiren yazılı açıklama yaptı. Çine’de şu ana kadar koronavirüsüne rastlanmadığını vurgulayan Başkan Dinçer, vatandaşın sağlığını düşündüklerini, belirtti.

Başkan Dinçer açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta hem Çine, hem de Akçaova’da kurulan pazarlarımıza dışarıdan pazarcı alınmaması konusunda Belediye olarak radikal kararlar alarak uygulamıştık. İlçemizde kurulan pazarlara dışarıdan pazarcı almama konusunda ki kararlığımız Belediye olarak devam etmektedir. Fakat Aydın İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereğince dışarıdan gelen pazarcılarımıza yer göstermek zorunluluğumuz bulunmaktadır. Amacımız yıllarca dışarıdan Çine’ye gelen pazarcılarımızı mağdur etmek değil, Çine’mizi korumaktır. İlçemizde bu güne kadar korona virüs vakasına rastlanmamıştır. Bundan dolayı Belediye olarak koruma tedbirlerine karşı uygulamalarımız aynı şekilde devam edecektir.

Bu sebeple Perşembe günleri Kapalı Pazar Yerimizde oluşan kalabalığın önüne geçebilmek için Pazartesi günleri de mahalli bir pazar kurulmasına karar verdik. Perşembe günü kalabalık ortama girmek istemeyen vatandaşlarımız alış verişlerini pazartesi günü aynı yerde, Kapalı Pazar Yerimizde yapabilecekler. İlçemiz üretici ve pazarcıları ile vatandaşlarımız pazartesi günü kurulacak olan pazarımıza gelebilirler.

Kurulacak olan pazarlarımız öncesi ve sonrasında virüs önlem ve uygulamalarını titizlikle uygulamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını da önemle rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Munevver cinar
Munevver cinar - 4 yıl Önce

Peki sayin baskanim disardan pazarci gelmeyecek ama fiyatlari neden denetlemiyorsunuz. Eski kurulan pazara göre 2 katına alıyoruz herşeyi...

SIRADAKİ HABER

banner472