Çine Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak perşembe günleri semt pazarına ev sahipliği yapan Eski Peynir Hali'nde 7 Ağustos'tan itibaren pazartesi günleri de pazar kurulacak. Böylece hem Çine Belediyesi Kapalı Pazar Yeri'nde hem de Eski Peynir Hali'nde pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere ilçede haftada iki kez semt pazarı kurulacak.

Üretici ile tüketiciyi daha sağlıklı koşullarda ve modern pazar yerlerinde buluşturan Çine Belediyesi Eski Peynir Hali'nde haftada iki gün semt pazarı kurulacağını açıkladı. Buna göre, Çine’de Pazartesi günleri Çine Belediyesi Kapalı Pazar Yerinde kurulan pazar, Eski Peynir Hali’nde de kurulacak. Pazar esnafı, Eski Peynir Hali’nde de tezgah açarak satış yapabilecek. Çineli vatandaşlar, Perşembe günü olduğu gibi Pazartesi günleri de alışverişlerini her iki noktada da kolayca yapabilecekler.

Çine'de haftada iki gün iki ayrı noktada pazar kurulacağını belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “7 Ağustos’tan itibaren pazartesi günü Kapalı Pazar Yerimizde kurulan pazarımız, Eski Peynir Hali’mizde de kurulacak. Pazar esnafımız, istediği yerde tezgahını açarak satış yapabilecek. Vatandaşlarımız da Perşembe günlerinde olduğu gibi sabahın erken saatlerinden itibaren Peynir Hali’mize gelerek alışverişlerini kolaylıkla yapabilecek. ”