19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlik programına katılan Çine Mahalle muhtarları, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu.

Çineli mahalle Muhtarları, Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlik programında, ilk olarak Hükümet Meydanı'nda Atatürk Anıtı önüne çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Muhtarlar daha sonra Çine Kaymakamı Turan Erdoğan’ı ve Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut’u ziyaret etti. Muhtarı, Muhtarlar Derneği’nde parti başkanları ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileri kutlama ziyaretinde bulundu.

Çine Muhtarlar Dernek Başkanı Abdülkadir Akalın 19 Ekim Muhtarlar Günü dolasıyla şunları dile getirdi; "Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığı ile çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız bizlerin de baş tacıdır. Bundan iki yıl önce muhtarlık ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim günü hükümetimiz tarafından ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlenmiştir. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısı ile halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadır. Bu gün vesilesiyle öncelikle Çine’mizde görev yapan 72 muhtarımıza ve tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve esenlikler diliyorum” dedi.