Çine’de daha önce çeşitli nedenlerle ertelenen deve güreşlerinin yeniden yapılması ve deve güreşi geleneğinin yaşatılması için Çine Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda Deve Güreşi Komitesi oluşturularak, güreşlerin 16 Şubat 2025’te yapılmasına karar verildi.

Başkan Kandemir, “15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır” Başkan Kandemir, “15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır”

Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’ın başkanlığında oluşturulan komitede; Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Demir, Ulaş Urhan ile Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Özden, Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Uyar, Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Özkar, Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nail Uzun, Deveciler Çağlar Sert ve Mehmet Daldal yer aldı.

Güreşler 16 Şubat 2025’te Yapılacak

Deve güreşi geleneğinin yaşatılması için bir araya gelen komite üyelerine teşekkür ederek destek sözü veren Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, alınan kararların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Komite kararı sonrası deve güreşlerinin 16 Şubat 2025 Pazar günü ücretsiz olarak yapılmasına karar verildiğini belirten Başkan Mehmet Kıvrak, tüm Çine halkını güreşlere davet etti.

Editör: Nijer Sağlık