banner323

Başkan Şahin, sorumlu birimleri görev davet etti!

Başkan Şahin, sorumlu birimleri görev davet etti!
banner269

Çine’de Cumhuriyetin 100. yılı kutlama töreninde iki tane ilçe başkanı protokol tribününü terk etmesi ile ilgili CHP Başkanı Tayfun Şahin yazılı basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlamalarının yapıldığı Çine Yüksel Yalova stadında protokol tribününde yerimizi almaya gittiğimizde, protokol oturma düzeninde yanlışlık yapıldığını gördüm. Bir çok törende olduğu gibi düzenlemeyi yapanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan olduğunu öğrendim. Kendisine neden bu şekilde yanlış oturma planı yapıldığını sorduğumda bana ‘’Ne varmış bunda, yanlış mı?’’ cevabını verdiğinde protokol tribününü terk ederek yanlış uygulamayı ve kendisini protesto ettim. Benimle birlikte durumdan rahatsız olan Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Kazım Oluç ta protokolü terk ederek, birlikte karşı taraftaki tribünlere gidip orada oturduk. Birlikte bayram törenini, bitimine kadar halkımızın arasında izledik.

Protokol; devlet törenlerinde, resmi ilişkilerde, günlük hayatta yöntem ve şekil yönünden uyulması gereken kurallardır. Protokol, bir anlamda “Resmi Görgü Kuralları” demektir. Bu kurallara uyulmaması resmi ilişkilerimizde, sosyal hayatımızda ki davranışlarımızda olumsuz etki meydana getirir. Devletin var olduğu ve temsil edildiği bu vitrin ciddiyet ve disiplin kurallarının uygulandığı ve saygınlık ile kendini gösterdiği yerdir.

Bayram kutlamasındaki protokol fotoğraflarına baktığımızda İlçe Milli Eğitim müdürünün yaptığı yanlışlığı net olarak herkes görebilir. Atatürk anıtına çelenk koyma törenlerinde bile Protokol düzenini uygulamayı beceremeyen ve hatta hala öğrenemeyen, eğitimci sıfatı taşıyan birisinin görevinde devam etmesi bile komedidir. Devletin temsil edildiği alan, keyfiyete ve bilgisizliğe bırakılacak yer değildir. Başta ilçe Kaymakamımız olmak üzere, gerekli sorumlu birimleri göreve davet ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2023, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülâyim bay
Mülâyim bay - 1 ay Önce

Çaycı olması gerekenler müdür yapılırsa daha ne bekliyoruz.. güreşçi banka yönetiyordu..

SIRADAKİ HABER