Çine’de, 2003 yılında kurulan organize sanayi bölgesinde değişik sektörlerde üretime başlayan fabrika sayısı 10’a yükseldi. 2019 hedefinin ise, sanayi bölgesinde en az 53 fabrikanın bacasının tütmesi olduğu açıklandı.

Çine Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Çine Kaymakamı Özkan Demir, yönetim kurulu toplantısında OSB’nin genişletilmesi ve yeni fabrikaların gelmesi ile ilgili görüşmeler yapılırken, kamuoyu bilgilendirmek amacı ile basın açıklaması yapıldı.

Çine OSB Müdürü Adem Yaman, “Organize Sanayi Bölgemizde şuan 10 firma faaliyette olup bu firmalara Ağustos ayında 6 firma daha eklenecektir. 2018 yılında ise bölgede 23 firma faaliyette olacak. 2019 yılında planlarımız ve hedefimiz 53 firma. 2019 yılında 53 firma ile bölgemizde ciddi bir istihdam sağlanacak. Altyapı çalışmalarımız hızla ve kusursuzca devam etmekte. Alt yapı çalışmalarımız ve firma inşaat çalışmaları tamamlanan alanda parke taşı döşeme çalışmalarımız yapılıyor. Önümüzdeki sene firma inşaat işlerinin tamamlanmasının ardından hummalı bir şekilde parke taşı döşeme işlemine başlayacağız. Doğalgaz çalışmalarımız da devam etmekte. Mevcut 2 bin 800 dönüm olan alanımız şuan dolu olduğu ve yeni yatırımcılara yer kalmadığı için alan genişleme çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda biz gerekli çalışmaları yaparak Bakanlığımıza gerekli belgeleri ilettik, onaylanması durumunda alanımızı 5 bin dönüme çıkartacağız” şeklinde konuştu.