banner323

Son model tablet bilgisayar Türkiye'de

DataStar, Gigabyte S1081 model tablet bilgisayarı Türkiye pazarına sundu.

Son model tablet bilgisayar Türkiye'de
banner269

Microsoft Windows 7 Home Premium işletim sistemli Gigabyte tablet bilgisayar, isteyene geleneksel 320GB ve 500GB'lık 2,5 sabit disk ile isteyene yeni model disk teknolojisi olan SSD ile kullanma seçeneği ile tablet pazarına yeni bir soluk getiriyor.

Hafif, hem SSD hem HDD disk seçeneği sunması, HDMI özelliği, network girişi, USB 3.0 girişleri ve kullanım kolaylıkları ile dikkat çeken Gigabyte S1081 tablet bilgisayar bu özelliklerine oranla uygun fiyatı ile de iddialı.

İş dünyası için tasarlanan Gigabyte S1081 tablet bilgisayar, ince (7 mm) gövdesine karşın yüksek kapasiteli depolama olanağı sunuyor. Sabit diskli (HDD) ve SSD'li iki model seçeneği bulunan üründe 320GB sabit disk ya da 64GB SSD depolama alanı bulunuyor. Böylece iş kullanıcıları tüm önemli uygulamalarını ve verilerini tablet bilgisayarda bulundurabiliyor.

10.1 inç ekranı bulunan tablet bilgisayar son derece hafif (SSD'li model 790 gr, HDD'li model 850 gr). Buna karşın uzun pil ömrü ile dikkat çeken üründe opsiyonel olarak ikinci pil kullanım olanağı da sunuluyor. ikinci pil ile pil ömrü 9.5 saate kadar çıkan S1081 tablet bilgisayar kullanıcılara bu yönüyle de rahatlık sağlıyor. Intel'in çift çekirdekli Atom N2800 işlemcisini kullanan ürün yüksek performans ama düşük güç tüketimine göre tasarlanmış.

Gigabyte tablet bilgisayarı rakiplerinden farklılaştıran iki özellik ise dahili ethernet kartı ve tablete projektör ya da monitör gibi cihazları bağlamayı sağlayan D-sub giriş yuvası. Üründe standart olarak 10/100/1000 gigabit ethernet kart bulunuyor; bu da istendiğinde kablo ile bilgisayar ağlarına bağlanma olanağı sunuyor.

İş amaçlı tasarlanan S1081 tablet bilgisayar Privebet ethernet kartının yanı sıra yine iş kullanıcılarına önemli avantaj sağlayacak D-sub giriş yuvası ile de rakiplerine fark atıyor. Bu giriş yuvası sayesinde tablete projektör, monitör gibi cihazları bağlamak mümkün.

Gigabyte S1081 tablet bilgisayarı klavye ya da el yazısı ile kullanmak son derece rahat. Tek bir simgeye dokunarak ürünün sanal klavyesini ortaya çıkarmak ve yazmak mümkün. Ayrıca yukarı aşağı düğmeleri ile web'te sörf yapmak, sayfaları aşağı-yukarı kaydırmak basit. Bir önceki sayfaya hızla geri dönmek için de geri düğmesi bulunuyor.

Ayrıca yine S1081 tablette bulunan Optik Parmak Navigasyon (OFN) teknolojisi ile mouse kullanır gibi hareket kolaylığı sağlanıyor. Aynı optik mouse teknolojisine benzer bu teknoloji ile mouse ve kısayol düğmeleri sayesinde tablet bilgisayarın kullanımı daha da kolaylaşıyor.

3G (opsiyonel), Bluetooth ve kablosuz internet desteği ile eksiksiz bir iletişim olanağı sunan Gigabyte tablet bilgisayar, standart olarak sunulan klavye setli deri taşıma çantası ile kullanımı daha da rahat hale getiriliyor. S1081 için özel tasarlanan taşıma çantası, aynı zamanda bir klavye seti de sunuyor. USB'den bağlanan harici klavye, yazı yazmayı daha da kolaylaştırırken, taşıma çantası tablet için bir stand görevi de görüyor. Böylece masa üzerinde ürünün kullanımı, ekrandan bir şeyler izlemeyi daha rahat hale getiriyor.

Opsiyonel olarak sunulan BookTOP Eğlence Merkezi ile Gigabyte S1081 tablet bilgisayarı ev sinemasından müzik stüdyosuna değin tam bir eğlence merkezine dönüştürmek mümkün. Ayrıca oyun tutkunlarını da düşünen ürünün G-Sensor özelliği sayesinde, joystick'e gerek kalmadan tableti eğerek, sağa sola döndürerek oyun oynamak mümkün.

Gigabyte S1081 tablet bilgisayarda kullanıcıyı rahatlatacak birçok akıllı özellik bulunuyor. Bunlardan biri olan Akıllı Kurtarma (Smart Recovery) özelliği sayesinde bir sorun olduğunda tek bir tuşa dokunarak (F9) sistem fabrika ayarlarına dönüyor.

Akıllı Şarj özelliği ile de tablet bilgisayar kapalıyken ya da uyku durumunda da şarj edilebiliyor. Kullanıcılar için önemli bir avantaj olan bu özelliğin yanında ayrıca Akıllı Şarj, pil ömrü belli bir seviyenin altına indiğinde (yüzde 30) USB gibi giriş yuvalarının kullanımını düzenleyerek pil ömrünü uzatma olanağı sunuyor. Akıllı Yönetim özelliği ise özel kullanıcı arayüzü ile kişisel ayarları yapmayı ve kullanım kolaylığını sağlıyor.

Yine S1081 tablette bulunan dokunmatik AppPark özelliği ile uygulamalara erişim kolay hale getirilmiş. İş - Medya - Oyun - Toplum - Diğer olmak üzere beş grup altında toplanan uygulamaları etkin hale getirmek ve erişmek son derece basit.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2012, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472