Çine Kahraman İlkokulu Küçük İzci(Yavrukurt) Ünitesi, 3 ayı aşkın süredir yaptıkları izcilik faaliyetlerini, geniş bir katılımla düzenlenen İzci Andı Töreni ile taçlandırdılar ve izci yemini ederek küçük izcilerin adaylıkları kalktı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Barut, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, Çine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertaş, Çine Kahraman İlkokulu Müdürü Mehmet Abbak, Çine Kahraman Mahallesi Muhtarı Taner Içöz, TİF Aydın İl Temsilcisi İbrahim Ganioğlu, TİF MEB Aydın İl Sorumlusu Ramazan Atar, İzci Lideri Başkurt Kenan Kürek, Kahraman İlkokulu velileri ve Aydın'dan gelen diğer misafirler okul bahçesinde düzenlenen İzci Andı Töreni'ne katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından küçük izcilerimiz, faaliyetlerinde öğrendikleri izci şarkılarını, marşları, türküleri sunularak, İzci Andı Töreni'ne geçildi. Yeminlerini sıra ile eden küçük izciler, protokolün değerli misafirleri ve katılım gösteren kıymetli veliler, iki renkli fularlarını takdim ettiler. Tören sonunda da velilerin hazırladığı ikram kısmına geçildi. Küçük izcilerin hazırladığı İzcilik Panosu da sergilendi.

İzcilik Federasyonu adına bir bilgilendirme konuşması yapan İzcilik Aydın İl Temsilcisi İbrahim Ganioğlu, izciliği tanıtmak ve sevdirmek adına yapılan bu güzel etkinlikle ilgili emeği geçenlere teşekkür edip memnuniyetlerini bildirdi.