AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kandemir mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden yolda zamanın en güçlü orduları karşısında kadını erkeği, genci yaşlısıyla doğusundan batısına kuzeyinden güneyine topyekün bir savunmanın yapıldığı ve büyük bir destanın yazıldığı tarihtir 30 Ağustos. Gazi Mustafa Kemal’in deyimiyle “Milletimizin azim ve iman gücü, Türkiye Büyük Millet Meclisi ordularının süngülerinin kazandığı” bir zaferdir.

Bu millet devletiyle birlikte bir bütündür. Bizi diğer milletlerden ayırt eden de vatana sonuna kadar bağlılık ve bağımsızlık tutkusudur. İnanç, azim ve kararlılıkla enerjimizi ülkemizin kalkınması ve insanımızın iyiliği için gayret göstermeliyiz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için bugün de aynı inanç ve kararlılıkla mücadele eden ve şehit düşen güvenlik güçlerimizi, canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”