banner289

Makamlar ve Şahıslar Geçici Eserler Kalıcıdır

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem yazılı bir açıklama yaparak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Makamlar ve Şahıslar Geçici Eserler Kalıcıdır
banner269

Erdem yaptığı açıklamada şunları söyledi ; Son dönemde muhalefet partileri Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinden siyaset üretme yarışına girdiler. Siyaset malzemesi bulamayan muhalefet bu konuyu temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyor. Gerek Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları gerekse hava ulaşımında kullanılan araçlar herşeyden önce şahıslara değil makamlara tahsis edilmiştir. Aziz Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali görevde kaldıkları süre içerisinde bu imkânları görevde kaldıkları süre içerisinde bu imkânları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak bu görevleri devrettiklerinde de yerlerine gelenlere bu emanetleri teslim edeceklerdir.

Tüm bu imkânların gerçek sahibi sadece millettir, emanetin kime verileceğine de sadece aziz milletimiz karar verecektir. Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçlar üzerinden tamamen art niyetli polemikler yapılmasının hiç kimseye faydası yoktur.

AK Parti döneminde bu güne kadar başta yargı kurumları olmak üzere, bakanlıklar ve bir çok kamu kurumu binası için yatırım yapılmıştır. Devletimizin birçok birimi gereğine yakışır hizmet binalarına kavuşmuştur.

2002 öncesindeki hastanelerimizin, okullarımızın, yollarımızın, havaalanlarımızın fiziki şartlarındaki ciddi iyileştirmeler de, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Hizmet Binalarındaki iyileşmeler de Türkiye’nin kalkınmasının doğal sonucudur.

Türkiye büyümektedir, ülkemiz dünya çapında hak ettiği yeri hızla almaya başlamışken, temsil ve hizmet imkanlarının da aynı şekilde büyüyüp gelişmesi ve milletimize layık standartlara ulaşması kimseyi rahatsız etmemelidir. Aksine bu gelişmeler hepimiz için gurur kaynağı olmalıdır.

2001 krizinde “batan” ve TMSF’ye devredilen 21 banka ile o dönemde kamu bankalarının görev zararlarının yükü resmi rakamlara göre 525 Milyar TL dir.525 Milyar TL yaklaşık olarak 380 tane Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na tekabül ediyor. Bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maliyeti üzerinden siyaset yapanlar 380 tane “sarayı” kimlere, hangi yerli veya yabancı patronlara hediye ettiler?

Muhalefet partileri boş söylemlerle siyaset yapmaya devam ettiği sürece aziz milletimiz AK Parti’yi desteklemeye devam edecektir.

Türkiye Büyümeye Devam Ediyor

Dünya ekonomisinin yaşadığı küresel krizin sonrasında bugün bile tam bir toparlanmadan söz edilemiyor. Türkiye’nin yanı başında Suriye, Irak ve Ukrayna krizleri yaşanıyor. Tüm bunlara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor.

Latin Amerika ülkelerinin ortalama büyüme hızının yıllık %1,3, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin ortalama büyüme hızının yıllık %2,5,Çin ve Hindistan haricindeki Asya Ülkeleri’nin ortalama büyüme hızının yıllık %2,7 olduğu 2014 yılında Türkiye’nin ortalama büyüme hızı %3,3 olmuş,2015 yılı için ise bu rakamın % 4 olacağı hesaplanmaktadır.

8 Ekim 2014 tarihinde açıklanan Orta Vadeli Program’a (OVP) göre 2015-2017 yıllarını kapsayan bu dönemde önceliklerimiz.

Enflasyonun düşmesi, Cari açığın azaltılması, Büyüme potansiyelimizin arttırılmasıdır.

Bu hedeflere ulaşmak için bütçedeki sıkı duruş devam edecek.2014 yılı bütçe açığı Milli Gelirin %1,9 u olarak hedeflenmişti ancak bu rakam %1,4 olarak gerçekleşti ve beklenenden daha başarılı bir sonuç alınmış oldu. 2015 yılı bütçe açığı Milli Gelirin %1,1 olarak hedeflenmektedir. Buğun dünyada bütçe açığını % 1 lere indirebilmiş ülke sayısı iki elin parmaklarından azdır.2017 yılındaki hedeflenen bütçe açığı %0,3 dür. Yani denk bütçeye doğru gidiyoruz. İnşallah 2015 yılı her bakımdan 2014 yılından daha iyi olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291