banner289

Koçarlı’nın Alt Yapısında Sürdürülen Büyük Dönüşüm Hamlesi Devam Ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde yürütülen büyük alt yapı dönüşümü hamlesini sürdürüyor.

Koçarlı’nın Alt Yapısında Sürdürülen Büyük Dönüşüm Hamlesi Devam Ediyor
banner269
 Tüm ilçelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları devam ediyor.  Sondaj çalışmaları ile yeni kuyular açılıyor, körlenen veya suyu azalan kuyular kaptaj ve drenaj çalışmaları ile yeniden canlandırılıyor. İçme suyu depo ve pompalarında da sıkı çalışmalar sürüyor tüm ilçelerde depoların rutin bakımları sürüyor. Yoğun çalışılan ilçelerin başında Koçarlı geliyor.

Mahalleler Arıtma Suyuna Yeniden Kavuştu

Koçarlı çalışmaların merkezi haline geldi. İlçede yer alan ve atıl durumda olan 10’dan fazla arıtma tesisi elden geçirildi. Bakım ve yenileme çalışmaları yapılarak devreye alındı. Gözkayası, Satılar, Çulhalar, Evsekler, Büyükdere, Şahinciler, Sobuca, Kızılkaya, Esentepe, Haydarlı, Yeniköy, Bıyıklı ve Haydarlı’da yer alan içme suyu arıtma tesislerinde bakım ve yenileme çalışmaları tamamlanarak yeniden faaliyete sokuldu.

İçme Suyu Sorunlarına Kökten Çözüm

Şahinciler, Çulhalar, Dereköy ve Bağcılar başta olmak üzere yaşanan içme suyu sorunları kökten çözüme ulaştırılıyor. Söz konusu mahallelerde yaşanan ve çözüm bekleyen sorunlar yapılan sondaj çalışmalarıyla açılan yeni kuyular sayesinde giderildi. Dereköy’de açılan yeni içme suyu kuyusu ile depo arasında 600 metrelik hat döşendi. Kasaplar, Güdüşlü, Dedeköy, Sobuca, Şenköy, Yağhanlı, Çallı, Esentepe ve Büyükdere’de depoların dalgıç pompa bakımları yapıldı. Elektrik tesisat ve pano bakımları tamamlandı.

KULLAR’DA DEV ÇALIŞMA

Koçarlı’da alt yapı çalışmaları hızla sürerken ASKİ Genel Müdürlüğü Kullar mahallesinde de büyük bir çalışmaya imza attı. Kullar’da içme suyu kuyusuna yapılan drenaj çalışması ile temin edilen suyun debisi artırılarak canlandırıldı. Temin edilen yüksek debili su 3800 metrelik hat yenilemesi yapılarak depoya ulaştırıldı.

Çeşme’nin Çeşmeleri Daha Gür Akıyor

Büyükşehir yasası öncesinde Çeşme’de içme suyu ihtiyacını karşılamak için açılan içme suyu kaptajı 6 yıl evvel körlendi. ASKİ Genel Müdürlüğü mahallelinin talebi üzerine içme suyu kaptajını drenaj çalışması yaparak yeniden canlandırdı. Tekrar akmaya başlayan su depoya aktarılarak kullanıma sunuldu.

Bu çerçevede Koçarlı’nın Çeşme mahallesinde yaşanan içme suyu problemi yapılan yoğun çalışmanın ardından aşıldı. Öte yandan mahallenin yakın bir diğer mevkiinde tespit edilen sağlıklı içme suyu kaptajı yapılan çalışmayla 800 metre hat çekilerek depoya ulaştırıldı. Yapılan çalışmayla Çeşme uzunca yıllar içme suyu sorunu yaşamayacak.


Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130