“Turist Ömer” Söylemlerine Mustafa Savaş'tan Yanıt Geldi

“Turist Ömer” Söylemlerine Mustafa Savaş'tan Yanıt Geldi

Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Savaş'ın açıklanmasının ardından Mustafa Savaş'tan Özlem Çerçioğlu'nun ithamlarına da yanıtlar gelmeye başladı.

Özlem Çerçioğlu Aydın'da gittiği bütün bölgelerde Mustafa Savaş 'ı Turist Ömer'e benzetmiş, bu söylem CHP yönetimi tarafından da sıkça kullanılmıştı. Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediyesi Adayı Mustafa Savaş'tan bu ithamlara cevap geldi.

Savaş, yaptığı açıklamada, “Hakaret ettikleri Turist Ömer karakterini Aydın'da kuracağım Turist Ömer Kültür Merkezi'yle Aydın'da yaşatacak, Sadri Alışık'ın o ölümsüz eserini gelecek nesillere taşıyor olmanın büyük gururunu yaşayacağım. Hakaretle, hamasete dayalı siyasî polemiklerle bir şehir asla yönetilemez. Her yerde Turist Ömer diye bir söylemde bulundular. Kendilerince Turist Ömer’i de küçük görerek, bir nevi Merhum Sadri Alışığın o essiz eserine, o ölümsüz karakterine de saygısızlıktan kaçınmadılar. Ben bu vesileyle merhum Sadri Alışığı bir kez daha rahmetle anıyorum. Siyasetin tuzu biberidir siyasi atışmalar. Biz karşımızdaki adayın bir anne, bir eş, bir kadın olduğunu asla unutmayacak, seviyeli bir siyaset yapacağız. Çalışmalarımız şölen havasında geçecek”

Aydın’ı Kültür etkinliklerinde en önemli merkezi yapmaya söz veren Savaş, “ Ama buradan bir söz veriyorum. Onlar beceremedi ama biz yapacağız. Aydın'ı Kültürel etkinliklerin de en önemli merkezlerinden birisi yapacağız. Hayata geçireceğimiz kültür merkezlerinden birinin adını Merhum Sadri Alışık'ın anısını Aydın’da yaşatmak üzere, *Turist Ömer Kültür Merkezi koyacağız. Turist Ömer Kültür Merkezini yapacak ve açılışına bütün bir sanat camiamızı davet edeceğiz.* Hakaret ettikleri Turist Ömer karakterini Aydın'da kuracağım Turist Ömer Kültür Merkeziyle Aydın'da yaşatacak, o ölümsüz eseri gelecek nesillere taşıyor olmanın büyük gururunu yaşayacağım. Bu merkezde geleceğin Sadri Alışıklarını yetiştirmenin gayretinde olacağız. Bunun da sözünü veriyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130