banner323

MHP Aydın İl Başkanlığı’ndan, Peşmerge Barzani Tepkisi

MHP Aydın İl Başkanlığı’ndan, Peşmerge Barzani Tepkisi
banner269
Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Teşkilatı Başkanı Burak Pehlivan, Barzani'nin karşılanması sırasında kullanılan bayrağa sert tepki gösterdi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesud Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında Atatürk Havalimanı'na asılan bayrağa tepki gösteren Burak Pehlivan, “Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da Milliyetçi Ülkücü Harekettir” dedi.

MHP Aydın İl Teşkilatı Başkanı Burak Pehlivan açıklamasında; “Türk Milleti adına yetki kullananların peşmerge  Barzani’yi muhatap kabul etmelerinin çirkinliği  yanında paçavranın Türk Bayrağı ile yanyana durması kabul edilebilir bir durum değildir. Türk Devletinin temsilcilerinin muhatabı aynı seviyede ve statüde olanlardır. Yıllarca ve hala Türk Devletine düşmanlık eden, düşmanlık edenleri himaye eden , söylemleri ve uygulamaları ile terör örgütlerinin yanında yer alan peşmergeyi muhatap almak nasıl bir garabettir. Yetmezmiş gibi paçavralarını şehit ettikleri yiğitlerimizin kanı ile sulanmış kutlu vatan toprağında nasıl dalgalandırabilirler.  Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarının hassasiyetleri Türk Milletinin hassasiyetleridir. Türk Milletinin haklı hassasiyetleri Milliyetçi-Ülkücü Hareketin davasıdır,. Hiçbir açıklama, hiçbir değerlendirme bu paçavranın asılmasının, odalarda baştacı edilmesi  ve eli kanlı peşmergenin muhatap kabul alınması için yeterli ve kabul edilebilir değildir.

Bu konuda kim ne sorumluluğa sahipse gereği yapılmalıdır. Böyle bir rezaletin tekrar yaşanmayacağını inanıyoruz. İnancımız ve yetkililerden beklentimiz öyle bir aymazlığın tekrar etmemesidir. Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da Milliyetçi Ülkücü Harekettir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130