CHP’li Şahin, “Elinden oyuncağı alınmış çocuk”

CHP’li Şahin, “Elinden oyuncağı alınmış çocuk”
banner269

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tayfun Şahin, dayanaksız ve temelsiz muhalefet yapmak önce kendine sonra Çine’ye zarar vereceğini değinerek bir basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tayfun Şahin yaptığı açıklamada; “AKP İlçe başkanının doğalgaz 2. Bölüm çalışmalarıyla yakından ilgilenen Çine Belediye Başkanımızı eleştiren açıklaması, elinden oyuncağı alınmış çocuğun ağlamasından farksızdır. Çine’yi seven ve ilçemiz ile ilgili her siyasetçinin bir defa şunu iyi bilmesi gerekir. Yapılan ne iş olursa olsun sırf muhalefet etmek amacıyla dayanaksız ve temelsiz bir şekilde eleştiri yapması önce kendisine sonra Çine’ye zarar verir.

Şimdi gelelim gerçeklere: Çine Belediye Başkanı Sayın Enver Salih Dinçer, Çine’ye doğalgazın gelmesi için daha 2005 yılında BOTAŞ’a ilk başvuruyu yapan ve daha sonraki yıllarda da bu talebini tekrarlayan ama ‘’olmaz’’ cevabı alan 21 yıllık CHP’li belediyenin başkanıdır. 2017 yılında çıkarılan 20.000 ve üzeri nüfuslu ilçelere doğalgaz verilmesi yasasının gerçekleşmesi için yasada geçen ‘’Doğalgaz çalışması yapılan sokakların bozulma ve tamiratlarını ilçe belediyesi yaparsa oraya doğalgaz gelir’’ şartına rağmen ilimizde ilk bu kararı göğüsleyerek kabul eden ilçe belediye başkanı Enver Salih Dinçer. BOTAŞ, yetkili devlet kurumu. Doğalgazı ihaleye çıkarmış para kazanmıştır. Alan firma Botaş’a parayı basmış ihaleyi almış, hizmeti karşılığı para kazanmıştır. Ama yol tamirat kısmını yüklenen Belediye, sırf Çine doğalgaza kavuşsun diye, daha kasasından para harcamıştır ve harcamaktadır. Bu işten para kazanmış mıdır? Hayır! Daha da önemlisi halkımız bu hizmetin bedelini takır takır cebinden ödeyerek abone hakkını kazanmıştır. Kimse bedavadan doğalgaz abonesi yapılmadı. Üstelik dünyanın en pahalı doğalgazını kullanmaktadır. İlk kazmanın vurulduğu 2018’den şu bulunduğumuz ana kadar da Enerya firmasıyla hep diyalog içinde çalışan kişidir Çine Belediye Başkanı. Sayın AKP ilçe başkanı göreve geldiği süre içinde kaç defa firma yetkilileriyle görüştü de başkanın doğalgaz çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamalardan gocunuyor. Bir defa bile aramadı, bilgi almadı. Bunu biliyoruz. E o zaman ne diye Çine Belediye Başkanı doğalgazın tamamlanmasıyla ilgili tarih verdiğinde çıkıp marifetmiş gibi eleştiriyorsun. Buna hakkın mı var? Doğalgazın geçtiği bölgelerde, vatandaşımız eğer ki evine kombi alamayıp, kalorifer sistemi döşeyemese bile en azından sadece bina bağlantı kutusuna sahip olmak için Enerya firmasına bina olarak 775 tl. ödeyip abone olup bağlantısı yapıldıktan sonra, Çine Belediyesi yolları döşeyip modern bir görünüme kavuşturacaktır.”

“Yetkililere ulaşır ulaşmaz tarihlerini açıklayacağız”

Şahin, “Çineli eski Başhekim Engin Tetik’in ricası ve çalışkanlığı ile Çine Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyelerinin hızlandırılmış kararlarıyla imar durumu geçen yeni Devlet Hastanesinin projesinin çizilmesi Sağlık Bakanlığı tarafından bitirildiği takdirde onun da tarihini açıklayacak Belediye Başkanımız. Şu anda daha bitmediği için çok üzgünüz tarih verilemiyor. Arazi toplulaştırma çalışmaları 2018 yılı içinde bitirilmesi planlanıyordu. Yetkiler bir kurumdan alınıp diğer bir kuruma acilen verildiğinden bilgi alacak ne bir yetkili ne de muhatap bulabiliyoruz. Sulama amaçlı yapıldığı söylenen proje, birçok çiftçiyi hayal kırıklığına uğratıp, perişan ettiği yetmiyormuş gibi, dahası birilerinin çıkarlarına hizmet eder noktaya kadar da geldi. Toplulaştırmanın ne zaman biteceğini tahmin edebilecek bir sorumlu yakalayabilirsek onu da halkımıza müjdelemek Başkanımızın boynunun borcudur. Hükümet Konağının açılacağı tarih konusunda Belediye başkanımız sanırım tarih vermekten kaçınıyor. Herkesin dilinde bir 29 Ekim’de açılacak söylentisi var. Ayıp olmasın diye düşünüp tarih vermemiştir sanırım. Yıllardır yılan hikayesine dönen TOKİ ihalesi hele bir yapılsın, bakın başkan nasıl tarih veriyor! Takipte kalın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130