banner323

Mobil KETEM Aracı Çine’de

Mobil KETEM Aracı Çine’de
banner269
Çine’ye gelen Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (Mobil KETEM) aracı, Çine Devlet Hastanesi bahçesinde Toplum Sağlığı Merkezi önünde ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Mobil KETEM Projesi”, Çineli kadınları kansere karşı erken teşhis edecek. Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yürüttüğü Mobil KETEM Projesi kapsamındaki tarama çalışmaları 24 Nisan 2017 tarihinden itibaren Çine’de hizmet vermeye başladığını ifade eden Çine Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Doktor Ali Mustafaoğlu, Çine’de bir ay hizmet verileceğine, yoğun bir talep olursa bu sürenin uzatılabileceğini söyledi.

Çine Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Doktor Ali Mustafaoğlu, “Kalp, damar hastalıklarından sonra en çok ölüme sebep olan hastalık biri kanser. En büyük nedenlerinden birisi çoğu kanser türünün halen tedavisi mümkün olmaması. Ancak kanser erken safhalarda yakalanırsa, erken tanı saptanırsa hastaların çoğu kurtulabilmektedir. Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’müzün Mobil KETEM projesi kapsamında, kadın vatandaşlarımıza göğüs taraması için mamografi, rahim ağzı kanseri için smear ve kalın bağırsak kanser taraması için gaytada gizli kan tetkikleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu tetkikler 2 yılda bir yapılmaktadır. Biz vatandaşlarımız bir kısmını telefonla aramaktayız ama geniş bir nüfus kitlesi mevcut olduğu için ulaşamadığımız vatandaşlarımız olacaktır. Ulaşamadığımız kişiler saat:13.00’den 17.00’e kadar bizi arayarak randevu alabilirler. Çine’de bir ay hizmet vereceğiz, eğer çok fazla tetkikleri yaptırmak isteyen olursa ve müdürlüğümüzde onay verirse bir iki hafta daha uzatabiliriz. Çine ilçesi ve çevresindeki tüm halkımız taramalarımıza davetlidir. Bilgi edinme ve randevu için 711 06 55 nolu telefonu arayabilirler” dedi.Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 06:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130