MHP İl Başkanı Köse; “İçimizdeki Çürükleri Temizleyeceğiz“

Köse, Aydın MHP güçlü bir şekilde mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

MHP İl Başkanı Köse; “İçimizdeki Çürükleri Temizleyeceğiz“
banner269

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Aydın MHP olarak içlerindeki çürükleri temizleyerek daha güçlü bir şekilde mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, grup kararına uymayarak Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında katılmayan MHP'li Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan ve Kontenjan Meclis Üyesi Müsamettin Ayaz'ın Disiplin Kuruluna sevk edilmesiyle ilgili süreci değerlendirdi. MHP il binasında düzenlenen toplantıda Köse'ye MHP Kadın Kolları İl Başkanı Havva Kukul, MHP Efeler İlçe Başkanı Yusuf Sayın Türk ve MHP'li Karpuzlu Belediye Meclis Üyesi Hasan Nargiz ile partililer eşlik etti.

MHP olarak halkın seçimine saygı duyduklarını ifade eden MHP İl Başkanı Fevzi Köse, "Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi 14 Nisan günü kendiliğinden toplanması gerekiyordu ve o gün herkes toplantı saatini bekledi. Sonra bize toplantının yapıldığı ve ertelendiği söylendi. Bu toplantının fiilen yapılması mümkün değildir. Bu toplantı fiilen yapıldıysa eğer toplantı görüntü videolarını kamuoyu ile paylaşın. Eğer bu toplantı yapılmadan yapıldı olarak gösteriliyorsa burada çok önemli bir hukuk tanımazlık ve çok önemli bir ahlaki sıkıntı vardır. Bu toplantı neden yapılmadığı 16 Nisan günü anlaşıldı. Birçok Meclis üyesi arkadaşlarımıza bazı teklifler gitmiştir. Aydın halkını iradesi ile Meclis çoğunluğu sağlayamayan Özlem Çerçioğlu, ayrı bir operasyon yapmıştır. Günümüzde ihanet edenler, zayıf karakterli insanlar her zaman vuku bulmuştur. Hainler her zaman vardır, MHP'nden de maalesef çıkmıştır ama biz içimizdeki çürükleri temizleyerek, dürüst, ilkeli bir siyaset yapacağız. Bu zayıf karakterli insanlara yapılan bazı tekliflerin neler olduğunu kamuoyu önümüzdeki günlerde görecektir. Ben bugüne kadar insanlar üzerinde güven anlayışını esas edinmişimdir. MHP Teşkilatı çatısı altında 22 yıldır ilçe Başkanlığı, 5 yılda meclis üyeliği yapmış insanı güvenmeyip kime güveneceğim. MHP'nin teşkilatları dünden daha dik, dünden daha birbirine sarılmış olarak, daha güçlü olarak yoluna devam edecektir" dedi.

MHP Grubu'nun Aydın Büyükşehir Meclisi'ndeki hukuksuz yönetim anlayışını protesto etmek için salonu terk ettiğini açıklayan Köse, "Biz uzlaşıyla Aydın'ı idare etmek ve Aydınlılara hizmet etmek istiyoruz. Aydın'a gelecek olan hizmetlere engel olmayı asla düşünmedik, bundan sonrada düşünmeyeceğiz. Bugünlerin yaşanmasına neden olanlar bunun hesabını verecek. Hem partimiz ve de Aydınlılara hesap verecekler. Tuğrul Ozan, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'ne katılmayarak partimize ve Aydınlılara ihanet etti. Bir gün istifa edeceği diyor, sonra ifadesini değiştiriyor. Ancak biz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Kendisi partiden ihraç edilecek. İfadesini almak için yasal süre Perşembe gün doluyor. İçimizdeki çürükleri temizleyeceğiz" diye konuştu.


MHP Karpuzlu Belediye Meclis Üyesi Hasan Nargiz ise, “Bazı arkadaşlarım gibi bana da belediye meclis toplantısına katılmamam yönünde teklif geldi. İsmini vermek istemiyorum ama bir arkadaşımız bana, 'Ben elçiyim, ne isterseniz söyleyin. Eğer teklifimizi kabul ederseniz büyüklerimiz sizinle görüşecek.' dedi. Ben davasını para uğruna satacak bir insan olmadığım için görüşmeyi çok kısa kestim. Tuğrul Ozan ve Hüsamettin Ayaz’ın böyle bir teklifi kabul edebilecekleri aklımın ucundan bile geçmedi. O yüzden bana gelen teklifi onlarla paylaşma gereksinimi dahi duymamıştım. Tuğrul Ozan, 22 yıllık hem arkadaşım hem de meslektaşım. 30 Mart yerel seçimlerinde birlikte mücadele ettiğimiz Tuğrul Ozan bana, partimize, davamıza ihanet etmiştir.” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan aktanoğlu
hasan aktanoğlu - 7 yıl Önce

sayın nargiz, dağdan gelip bağdakini mi kovacaksınız. tuğrul ozan ı eleştirenin gerçek mhp li ve karpuzlulu olmasını tercih ederdim. karpuzlu çok gelişmiş ve kalkınmış olsa zaten sizin gibi anapçı ve çineli biri, karpuzlulu siyasetçi olmazdı.adam hizmet almak için böyle insiyatif kullanmış.kendini de karpuzlu için tehlikeye atmış. tebrik ediyorum ozan ı. karpuzluya cesur siyasetçi gerek. tuğrul ozan ı cesur bir siyasetçinin eleştirmesini tercih ederdim. siz önce karpuzlu daki şap salgınında sığırlarımızı tedaviyi reddettiğiniz için biz çiftçilerden özür dileyin.karpuzlu için kendini tehliyeye atmayan birinin bizim için yerdeki sigara izmaritinin külü kadar bile değeri yoktur. saygılarımla.

metin pınarcı
metin pınarcı - 7 yıl Önce

tuğrul beyin kuyruğunda seçim kazanıp, sonra da izmarit kadar değeri yok demenizi kınıyorum. saygısızca, insanlar sandıkta Tuğrul ozana güvenmişler, mührü ona layık görmüşler. sayın nargiz de kim oluyor ki. anavatan eski ilçe başkanı.madem kendi niye anaptan mhp ye geçmiş

karpuzluya cevap
karpuzluya cevap - 7 yıl Önce

karpuzlu rumuzuyla yazan arkadaş. türkçe öğretmenin kimdi.önce yazı yazmayı öğren sonra tuğrul ozan ı eleştir. eski başkan bayrak direği dışında bir hizmet yapmadı.uyudu.ayrıca seçime bir iki gün kala projelerle, tabelalarla yeniden kazanayım diye uğraştı.kimi aldatıyorsunuz. sanki iktidar imkanlarıyla karpuzlu uçmuş gibi konuşma.eski başkan yolun açık karpuzlu diye diye karpuzlu nun k...çı açık kaldı.kendinizi darı ambarında sanmayın.kaybettiniz.

karpuzlu
karpuzlu - 7 yıl Önce

hizmet için e sığınmasın kimse önceki başkan hizmetin kralını yapıyordu hem de iktidar partisinden di muhalefetten seçip ...

HALK
HALK - 7 yıl Önce

karpuzluya büyük yatirimlar gelmeye başlamişti mi̇las yolu hastane kanali̇zasyon... görmek i̇stemeyen menfaatçi̇ler görmezlerrr

ayten kutsi
ayten kutsi - 7 yıl Önce

ne yatırımı. sadece yatırımın tabelaları geliyordu. birileri de seçmenin bunu yutacağını sanıyordu .pazar yerindeki eski tenekeleri sökmek seçime 2 gün kala mı aklınıza geldi beyler.

efe
efe - 7 yıl Önce

i̇şler önce başlar sonra tamamlanır.başlatana bakmak lazım.önceki başkan iyi çalışıyordu.

efeye cevap
efeye cevap - 7 yıl Önce

evet çok iyi çalışıyordu, çevresini küstürmek için süper çalıştı. beni seçmesinler diye süper çalıştı.


SIRADAKİ HABER

banner130