Topuklu Efe ve Başkan Dinçer'den Çine'de Hem Açılış Hem Temel Atma

Topuklu Efe ve Başkan Dinçer'den Çine'de Hem Açılış Hem Temel Atma

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine Akçaova'da, Akçaova Kapalı Düğün Salonu'nu açıp üreticilerin özellikle istedikleri Akçaova Mezbahasının da temelini attı.

Pazar yerinde düzenlenen mitingde konuşan Çerçioğlu, Başkan Dinçer'in yaptığı ve yapacağı bütün projelerinin arkasında olduğunu söyledi. Açılış ve temel atma Başkan Çerçioğlu'nun ve Başkan Dinçer'in yanı CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Çine Belediyesi Meclis üyesi adayları, CHP ve İYİ Parti'nin yöneticileri ile muhtarlar tarafından yapıldı.

“Zorla baskıyla kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktır”

Açılış konuşmasın yapan CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “31 Mart’ta yerelde ve genelde AKP iktidarından kurtulmamız için sandık başına gittiğimizde duygusallığı bir kenara bırakıp mantıklı davranarak sağlam bir şekilde tokat atmamız gerekiyor. Akçaova geçimini hayvanlıktan sağlıyor. Hayvancı halinden memnun mu ? Hayır. Allah razı olsun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan. Ege Et’i aldı, düzlüğe çıkardı. 6 milyonluk bir yatırım yaptı. Ege Et olmasaydı 27-28 lira et kestirebilir miydiniz? Girdi maliyetleri her gün artıyor. Buna izin vermememiz gerekiyor. Satmadık bir şey bırakmadılar. Adana Menderes Barajı Hidro Elektrik Santrali'ni bile sattılar. Alan firma 5 yılda maliyetini çıkarıyor. Devlete 28 yılda ödüyor. Burayı bile peşkeş çektiler. Ülkenin genel durumu böyle ama yerelde de hiçbir fark yok. AKP Akçaova'da ne yaptı? Büyükşehir yasasından sonra mezbahayı kapattılar. Akabinde kooperatif kanalıyla hayvan verdiler. Hayvanlar milletin elinde patladı. Vatandaş hâlâ daha faiz ödüyor. Akaçaova İcra Müdürlüğü'ne her gün araçlar geliyor. 'Tarım A. Ş. kuracağız.' diyor. 'Fabrika kuracağız. Çiftçinin ürünlerini pazarlayacağız.' Buna çocuklar inanmaz. 17 yıldır memlekette satmadığın bir şey kalmadı. Şimdi mi aklınıza geldi fabrikalar kurmak ve çiftçiye destelemek. Arkadaşlar, bunların paçası tutuştu. Bakın arkada resmi bir bina var. Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin oradaki afişleri görüyorsunuz. O bina esnafın binası. Birilerin tapulu mülkü değil. Orası esnafın. Bu nedir? Zorla baskıyla kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktır. Bu ülkenin basiretsiz yönetimi ekonomik olarak insanları bitirdi. Halk Bankası Müdürü bina sahibine telefon açıyor. Sen benim Mustafa Savaş’ın afişinden başka afiş asamazsın diyor. Baskıya bakın. İnsanlardan bu kadar mı korkuyorsun?" dedi.

“Biz gururla geliyoruz sizlerin karşınıza”

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Akçaova'ya yapacağı projelerni anlatarak sözlerine söyle devam etti; “2014'de buraya geldik. Sizlere sözler verdik. Sizler ne istediyseniz tek tek yapmaya çalıştık. Mahallerimizde hiçbir taş sorunu kalmadı. Kanalizasyonumuzu başlattık. Kanalizasyondan dolayı bazı sokaklarımıza taşlar döşenmedi. Bizim için önceki gün akşam broşürler dağıtmışlar. Arkadaşlar o kadar kaybetmenin sıkıntısında ki çamur atıyorlar. 'Bugüne kadar ne yaptınız? Özlem Başkan Salih Başkan hangi yüzle geliyorsunuz?' diye. Biz gururla geliyoruz sizlerin karşısına. OKİ sözü verdiler yaptılar mı? Hayır. Biz, Çine Belediyesi olarak 128 adet kıroba konutu yaptık. Adliye binası, hükümet konağı, cezaevi gibi projeleri hayata geçti mi? Onların çok güzel projeleri var. Hamam yapacaklarmış. Bizim hayvanımız ve ürettiklerimiz para etmiyor diyoruz. Onlar hamam diyorlar. Teleferik yapacaklarmış. Bu 30 yıl önceki projeydi. 30 yıl önceki projeyi taklit ediyorlar. Merhum Necmettin Hoca ne diyordu bunlara? Sizi gidi taklitçiler sizi diyordu. 31 Mart’ta bize oy verin. Millet İttifakı olarak ne fabrikayı ne de ülkeyi sattırırız. Biz üretmekten yanayız” şeklinde konuştu.

Çine'ye 65 milyon lira yatırım

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi'nin Çine'de hayvancılığın merkezlerinden olan Akçaova'ya 8 milyon 500 bin lira yatırım yaptığını hatırlatıp “3 kilometre asfalt, 20 bin metrekare parke döşemesi, 3 bin metre içme suyu ve 210 metre yağmur suyu hat çalışmasının yanı sıra yıllardır istediğiniz kanalizasyonun da yüzde 50’sini bitirdik. 6 ay sonrasında kanalizasyona kavuşacaksınız. Çine'ye Büyükşehir Belediyesi'nin 65 milyon liralık yatırım yaptı. Yapacağım, edeceğim demiyorum; yaptık, ettik diyorum. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı. Ege Et'te her yıl yaklaşık 3 bin büyükbaş kesimi yapıyoruz. Piyasadan 1.5-2 lira daha yükseğe alıp, parasını da hemen bankadan üreticimizin hesabına yatırıyoruz. Çiftçimize destek olmak için ayrıca Ege Yem’i ve Ege Süt'ü kurduk. Süt yemi piyasada 89 lira, bizde 75 lira; besi yemi piyasada 76 lira, bizde 67 lira; arpa ezmesi piyasada 67 lira, bizde 58 lira. Piyasadan üreticimize yüzde 20 daha ekonomik yem sağlıyoruz.Başkan Çerçioğlu "Bizim topraklarımız verimli, insanımız çalışkan. O yüzden her zaman çiftçimizin yanındayım. Çiftçimizin girdi maliyetlerini düşürmek için çalışıyoruz. İşte örneği..." diyerek mahalledeki çiftçilere yem getiren Ege Yem kamyonunu gösterdi. Büyükşehir Belediyesi'nin tarlada kalan her ürüne alıcı olduğunu söyleyen Başkan Çerçioğlu "Çünkü çiftçimiz bir yıl boyuna o ürünün yüzüne bakıyor. Çiftçimiz o kazanacak olduğu parayla bir yıl da geçinecek. Neden almayayım. Çiftçimizin ne durumda olduğunu biliyoruz. Şimdiye kadar hiçbir vatandaşımızı namerde muhtaç etmedim, etmeyeceğim de" şeklinde konuştu.

'Yüksek Okulun Anahtarı teslim edildi'

Sivil toplum kuruluşlarıyla Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer'in el ele vererek yaptıkları ve bugün bitirilen Çine Meslek Yüksekokulu'nun yeni ek binasının temsili anahtarı da okul müdürü Okan Atan'a Başkan Çerçioğlu tarafından verildi. Başkan Dinçer projenin bitirilip gençlerin bir an önce eğitimlerine başlayabilmeleri için kendi şahsi hesabından kredi çektiğini söylemesi üzerine Başkan Çerçioğlu "Helal olsun Salih Başkan'a" dedi.

Çine Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla bu hizmet binasını tamamladıklarını söyleyen Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Mevcut bina yeterli olmadığı için müdürümüz bizden bir hizmet binası istedi. Biz de Çine Belediyesi olarak sivil toplum kuruluşlarıyla beraber 8 derslik ve bir amfiden oluşan kompleks yaptık ve tamamladık. Bu binanın anahtarını da hocamıza teslim etmek istiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla el ele verdik, ben yaptım. Başkanım bir yerde kilitlendik. Müdürüm oradaydı bitirmemiz gerekiyor. Şahsi kredi hesabımdan kredi çektim. Parasını yatırdım ve binayı tamamladım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130