banner289

Taner Yıldız: Elektrik Verilmeyen Yer Kalmadı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı son açıklamada "Elektrik verilmeyen yer kalmadı." dedi.

Taner Yıldız: Elektrik Verilmeyen Yer Kalmadı
banner269

Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, Slovakya'daki temasları sırasında, Türkiye'deki elektrik kesintilerine ilişkin soruları yanıtladı.

İşte Bakan Taner Yıldız'ın yaptığı açıklamalardan satırbaşları:

"Bu gece de olmak üzere tamamen bu iş üzerine yoğunlaşacağız. Bunun sebebini net olarak bilmemiz lazım. Enerji arzında sıkıntı yok, sebebi bulmaya çalışıyoruz. Şu anda enerji verilmeyen yer kalmadı" dedi.

Kesintilerin Türkiye'nin enerji ihtiyacından kaynaklanan bir problem olmadığını vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu: "Enerji ihtiyacı ile, enerji arzı ile alakalı bir sıkıntı yok. O anda, arızanın olduğu zamanda da enerji vardı. Şu anda da var. 32 bin 33 bin megavatlar civarında şu anda pik noktası. Türkiye'nin 43 binler civarındaki pik durumda, yani en yüksek çektiği durumda bile enerji verebilecek kadar santrali var. Kurulu gücü 70 bin megavatlara geldi. Yani konuyu saptırmamak lazım."

Elektrik kesintisi ile İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde savcının rehin alınması arasında ilişki olmadığını vurgulayan Yıldız, "Özellikle adliyedeki olayla bağlantı kurmak isteyenlerin de yanlış bir yolda olduğunu söylemem lazım. Arkadaşlarımdan bilgi aldım, o konuyla uzaktan yakından bir ilgisi yok" diye konuştu.

Temaslarını yarıda keserek Türkiye'ye döneceğini belirten Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz Avrupa Birliği üyesi ülkelerle senkron çalışan bir ülkeyiz. Bu manada, enerji kalitemiz açısından da bir sıkıntımız yok. Bu arıza mıdır başka bir şey midir onu inşallah yarın, bu gece de yapacağımız toplantılardan sonra açıklığa kavuşturmaya çalışacağız."


Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291