banner323

Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
banner269

Çine Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı E. Salih Dinçer, başkanlığında gerçekleşti.

Yeni Fen İşleri Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşen Şubat ayı Belediye meclis toplantısında 3 madde görüşüldü. Toplantıya CHP’li Zerin Durdu Erol, Tayfun Aslan ve Gülay Yıldız mazeretli olarak toplantıya katılmadı.

Toplantıda Melis gündeminin ilk maddesi Belediyemiz öncülüğünde yapılacak olan Deve Güreşi Festivalinin görüşüldü. Belediye Başkanı Salih Dinçer, “Atalarımızdan kalan ve çocuklarımıza aktarmaya çalıştığımız festivallerden birisi de Deve Güreşi Festivali. Her yıl hava şartı ve olağanüstü bir durum olmazsa bu festivali yapıyoruz. 19 Şubat Tarihinde Deve Güreşi Festivali’ni gerçekleştireceğiz. Son yıllarda bu festivale para aktarmıyoruz. Sattığımız biletle harcamamız başa baş geliyor. Eksik kalan kısmını da Çine Belediyesi'nden tamamlıyoruz. Biletleri 10 liradan satıyoruz. Güreşimiz kadınlara ve çocuklara ücretsizdir” şeklinde açıklama yaptı. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci ve üçüncü maddeleri; Hafriyat taşıma kabul belgesi ücretinin belirlenmesinin ve Tüzel kişiliği sona eren bazı mahallelerin yerleşik alan sınırlarının belirlenmesi konusu görüşüldü.(Kirazderesi-Sarnıç-Tatarmemişler-Taşoluk) İkinci ve üçüncü maddeler Bütçe ve İmar Komisyonu'na sevk edilmesi oy birliği ile kabul edildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130