banner323

“LATMOS” Belgeseli, Aydınlılarla Buluştu

“LATMOS” Belgeseli, Aydınlılarla Buluştu
banner269
Beşparmak Dağları’nda yer alan 8 bin yıllık Antik Latmos Kenti’nin geçmişten günümüze kadar gelen kültürel zenginliği, belgesel haline getirilen Latmos’un Türkiye galası  Aydın Büyükşehir Belediyesi  desteğiyle Yıldız Kenter-Şükran Güngör Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Latmos Belgeseli’nin yönetmenliğinde Yavuz Pullukçu’nun, senaryosunda Hasan Cüneyt Bozkurt’un imzası bulunuyor.

Galaya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Vali yardımcısı Ömer Faruk Günay, CHP il başkanı Bayram İnci, Dondurmak Gaymak , İftarlık Gazoz gibi filmlerin yönetmeni  Yüksel Aksu ve Aydın Büyükşehir bürokratları  katıldı. Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği galada belgesel ilgiyle izlendi.

Özlem Çerçioğlu, bu güzelliğin kaybolmaması ,korunması ve tanıtımı amacıyla bölgede araştırma ve gözlem yapacak herkesi Büyükşehir belediyesi tarafından yapımı mayıs ayında bitecek olan Latmos Ziyaretçi Merkezi’ne davet etti.

Bir çok ülkede festivale katılan  ve en son olarak Hindistan’da en iyi belgesel ödülü alan Yönetmen Yavuz Pullukçu Aydın Büyükşehir Belediye Başkan’ı Özlem Çerçioğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Gala gösterimi sonunda çekim ekibine plaket verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130