banner289

İmamlar Acil Durumlar İçin Eğitim Aldı

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Çine Müftülüğünde görev yapmakta olan personele, Çine Müftülüğük toplantı salonunda "Temel Afet Bilinci Eğitimi” hakkında seminer verildi.

İmamlar Acil Durumlar İçin Eğitim Aldı
banner269
 Çine Müftülüğü ile Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında imamlar dünyadaki acil durumlar için de eğitim aldı. İnsanların iki cihanda mutlu olması için çalışıp cemaate sürekli vazı nasihat eden imamlar aldıkları bu eğitim ile olası afet ve acil durumlarda da vatandaşların can ve güvenliğini de sağlamaya çalışacak. Program kapsamında Çine Müftülüğüne bağlı personele önce “Temel Afet Bilinci Eğitimi” hakkında seminer verildi.  Seminer sonunda görevlilere yangın tatbikatı yaptırıldı.

"Temel Afet Bilinci Eğitimi’ne”  Çine Müftülüğüne bağlı idari personel, imam-hatip, müezzin kayyım, Kur’an Kursu öğreticisi eksiksiz katıldı. İmamların gerek görev yaptıkları alanlar gerekse köylerde afetlerde ilk yardımın çok önem arz ettiğini belirten yetkililer, bir afet durumunda ilk müdahalenin her şeyden önemli olduğunu belirterek, bir yangının ilk başladığı anda basit bir söndürme tüpü ile söndüğünü ilk müdahale yapılamadığı anda ise faciaya neden olduğu belirtildi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130