banner289

Engelliler engelsiz yaşam korusuna fıstık çamı fidanı dikti

Dünya Engelliler gününde engelleri kaldırarak her biri bir fidan dikti.

Engelliler engelsiz yaşam korusuna fıstık çamı fidanı dikti
banner269
 65 adet Fıstık Çamı Fidanını Engelsiz Yaşam Korusuna diken tüm engelli ve engelli öğrenciler sertifikalarını Başkan Alıcık’ın elinden aldı.  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Engeliler Dernekleri ve Rehabilitasyon Merkezleri tarafından Nazilli’de değişik etkinlikler ile kutlandı. Etkinliklere Başta Nazilli Belediyesi olmak üzere Nazilli Kaymakamlığı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi katılımları ve destek verdi.  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlama programı Sabah Saatlerinde İstasyon Meydanı Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği ve Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Buradaki programın ardından 3 Aralık Dünya Engelliler gününde engelleri kaldıran engelliler Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda hazırladıkları skeç ve tiyatro gösterileri ile büyük ilgi topladılar. Tiyatro salonundaki gösterileri Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur,  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Müftüsü Necati Topaloğlu, tüm protokol üyeleri ile salonu dolduran davetliler ilgi izledi.

Salondaki program sonrası tüm engelleri 3 Aralık Dünya Engelliler gününde kaldıran engelliler Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile birlikte Yeni Sanayi Sosyal Tesisler karşısındaki boş alana Fıstık Çamı fidanı dikti. Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince temizlenen alana Nazilli Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğünün yaptığı organize ile 65 adet fidan engelliler tarafından dikildi.

Engelsiz Yaşam Korusu olarak adlandırılan alandaki Fidan dikimine Aydın MHP Milletvekili Deniz Depboylu, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP Nazilli İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Nazilli Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Acartürk,  Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, NAZENDER üyeleri, Yorum Özel Rehabilitasyon Merkezi, Özel İç Denge Rehabilitasyon Merkezi, Özel Evren Rehabilitasyon Merkezi, Gülen Yüzler Rehabilitasyon Merkezi ve İş Okulu öğrencileri katıldı.

65 adet Fıstık Çamı Fidanını Engelsiz Yaşam Korusuna diken tüm engelli ve engelli öğrencilerine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından diktikleri fidanlarının sertifikaları verildi.Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130