Eğitim- Bir-Sen, Öğretmenler Günün Kutladı

Eğitim- Bir-Sen, Öğretmenler Günün Kutladı

Eğitim- Bir-Sen Çine İlçe Temsilciliği, Öğretmenler Gününü kutlama etkinlikleri kapsamında tüm üyeleriyle bir araya geldi.

Eğitim- Bir-Sen Çine İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen Öğretmenler Günü kutlama etkinliği, Kasap Mehmet Zengin’in Yeri’nde akşam yemeği eşliğinde gerçekleşti. Etkinlikte, Eğitim Bir-Sen Aydın 1 Nolu Şube Başkanı Tevfik Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri, sendika üyesi öğretmen ve idarecilerle birlikte öğretmen eşleri ve çocukları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim- Bir-Sen Çine İlçe Temsilcisi Osman Savaş, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür ederek günlerini kutladı. Öğretmenlere verilen değer ülkeye verilen değerdir diyen Çine Eğitim Bir Sen temsilcisi Osman Savaş, "Her alanda kalkınarak vatan ve millet varlığını ilelebet payidar kılma davamızın en sağlam kaynağı olan insanımızı, hayatın her alanı için bilgi ve beceri ile donatarak yetiştiren öğretmenlerimiz, geceyi gündüze katarak akıttıkları terle onurlu bir mesleği icra etmektedir. Öğrencilerine zaman zaman bir anne, bir baba, zaman zaman bir dert ortağı ve arkadaş olan öğretmenlerimiz, toplumun en müstesna mesleği icra etmektedir. Bir madeni işletmek kolaydır ama bir insanı ülkesinin ve milletinin değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven ülkesinin kalkınması için çalışan dürüst, ahlaklı ve nitelikli olarak yetiştirmek hiç de kolay değildir. Zaman zaman toplumumuzda öğretmenlik mesleği küçümsenen sıradan bir meslek olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Gerek görsel basında, gerekse yazılı basında ve söylemlerde öğretmenlik mesleğini aşağılayıcı, küçük düşürücü ifadelerden kaçınılmalıdır. Öğretmenlik mesleği kutsaldır ve öğretmenlik mesleği onuru sadece bir güne sığdırılmamalıdır. Ne güzel söylemiş Hz Ali efendimiz: “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diye. Bu duyguların tekrar gerçekleşmesi dileğiyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım” şeklinde konuştu.

Eğitim Bir-Sen Aydın 1 Nolu Şube Başkanı Tevfik Aksoy’da yaptığı konuşmada öğretmenlerin her alandaki haklarını sonuna kadar savunduklarını ifade etti. Erken emeklilik, 3 bin 600 ek gösterge ve birçok farklı konudan da bilgilendirmede bulunan Aksoy, “Çalışmalarımızın başında en önemli olan 3 bin 600 ek gösterge ile ilgili çalışma vardır. Bunun altını çizmek istiyorum, çalışanların, tüm kamu personellerinin emeklilikte maddi olarak daha refah, yüksek bir yaşam standardını yaşaması gerekiyor. Çünkü bugün kamu çalışanları, memurlar, çalışırken ki ve emekli olduğu aradaki zaman ve aradaki maaş farkı emekliliği geciktirmekte. Emeklilik süresi dolmuş, yaşını doldurmuş bir çalışan, emeklilikteki özellikle bizim kendi iş kolumuzda, eğitim iş kolunda maaşının çok düşmesinden kaynaklı sebeplerden dolayı emekli olamamakta ve sürelerini her geçen gün uzatmakta. Ama bu konuda eğitim iş koluna çok büyük bir yük getiriyor. Çünkü yorulmuş bir öğretmen arkadaşımızın az bir para için eğitim faaliyetini, örgün eğitim kapsamında artık yapmamalı. Dinlenmek istiyorsa ücrete takılmamalı, emekli olabilmeli. Çünkü emekliliğinde de insana refah düzeyi yüksek kazancın olması gerekiyor. Onun için 3 bin 600 ek göstergenin seçimlerden önce, hem hükümet kanadından hem de muhalefet kanadından vaat edilmiştir. Bizler de zaten sendikamızın kurulduğu günden bu yana bu hakkın savunucusuyuz ve ilk defa bu kadar yakınlaştık. Vaadin de takipçisiyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130