banner323

Çine’ye Kars’tan Bir Hakim atandı

Çine’ye Kars’tan Bir Hakim atandı
banner269

HSYK, İhtiyaç Kararnamesi Kapsamında Türkiye’de 1045 Hakim ve Savcının görev yerlerini belirledi. HSYK Birinci Dairesi, 2017 Yılı Adlî Ve İdarî Yargı Kararnamelerine ilişkin bir duyuru yayınlayarak 1045 hakim ve savcının görev yerlerini açıkladı.

HSYK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 2017 yılı adlî ve idarî yargı ihtiyaç kararnamelerine ilişkin çalışmaların, 9 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlandığı duyuruldu.

Bu duyuru kapsamında Çine’ye bir hakim atandı. Kars Hakimi Medine Özlem Rüzgar, Çine Hakimliğine atandı. Çine’de görev yapan Hatice Arslan ise Uşak Hakimliğine atandı.

Aç ıklamada şunlara yer verildi;Kararname sonrası adlî yargıda boş kalan kadrolara kura kararnamesi ile atamalar yapılacaktır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına yönelik tebligat ve müstemir yetki talebine ilişkin bilgilendirmeler daha sonra ilan edilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 12 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından "Atanma Talep Formu" nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 01:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130