banner323

Çine’de, Engelsiz Buluşma

Çine’de, Engelsiz Buluşma
banner269

Engelli vatandaşlarla dayanışmak ve farkındalık yaratmak için düzenlenen "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" buluşması Çine'de Şehler Düğün Salonu'nda yapıldı. Engelli gençlerin 1 günlük temsili askerlik hizmetlerinin öncesinde kına gecesi de düzenlenen salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'yle Çine Belediyesi'nin ortak düzenlediği etkinliğe katılım yoğundu. Kına gecesinde engelli vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan Çineliler salonu tıklım tıklım doldurdu. Geceye Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer,Cumhuriyet Halk Partisi Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Çine İlçe Başkanı Deniz Kamil Karaca ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Ahmet Ertürk, 6 Nokta Körler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Şube Başkanı Bayram Özen,  büyükşehir belediyesi meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Temsili askerlik hizmetinin yapacak olan engelli gençlerin anneleri gecede duygu dolu anlar yaşarken engelli gençler ise mutluluklarını belirttiler. Çete Ayşe Halk Oyunları Ekibi ve küçük çocuklardan oluşan grubun "eğitim küçük yaşta başlar" düşüncesiyle engelli vatandaşlara destek olmak için geceye özel hazırladıkları koreografi büyük beğeni topladı ve alkış aldı. Geceye katılanlar tarafından Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ellerde bayraklarla hep bir ağızdan söyleyerek sembolik vatani hizmetlerini yapacak olan gençlere destek oldular. Geceye katılan vatandaşlar, engelli vatandaşlarla dayanışmak ve farkındalık yaratmak için Engelliler Haftası'nda bir haftaya yayılan program düzenleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ettiler.

Bir Hafta Değil, 365 Gün Hatırlanmalılar

Gecede engellileri yalnız bırakmayan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, anneler günü ve engelliler haftasını kutlayarak herkese engelsiz bir hayat diledi. Başkan Dinçer, “Herkese şunu hatırlatmak istiyorum, 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyoruz ancak engellilerimizin sorunları 365 gün devam ediyor. Bu sorunlara tüm kamu kurum ve kuruluşlar olarak çözümler üretmek zorundayız. En önemli sorunların iş istihdamı, sosyal aktivite ve ulaşım olduğunu biliyorum. Bu konuda Çine Belediyesi olarak kendimiz sizlerin sosyalleşmesini ve birlikte güzel, eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayabilmek için ‘Engelsiz Park’ projemizi gerçekleştirdik. Ayrıca iş konusunda Çine Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımıza en iyi seviyede iş imkanı sağlıyor. Ulaşımda da Büyükşehir Belediyemiz her anlamda engellilerimizin tüm sorunları ile ilgilenmeye çalışıyor. Ancak şunu iyi bilmemiz gerekiyor engelli olmak bir kusur değil, hepimizin bir engelli olma potansiyeli var bunu iyi bilmeliyiz. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Engelliler haftasını ve Pazar günü anneler günü tüm buradan annelerin anneler gününü kutluyorum ve hepinize engelsiz bir hayat diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER