banner323

Çine Terminalini, Kılıçtaroğlu Hizmete Açtı

Çine Terminalini, Kılıçtaroğlu Hizmete Açtı
banner269
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın ilçeleri ziyaretleri dahilinde,  Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Çine Terminali’nin açılışına katıldı.

Kılıçdaroğlu’na açılışta Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP İl Başkanı Bayram İnci, CHP’li milletvekilleri ve belediye başkanları eşlik etti. Açılışa ev sahipliği yapan Çine Belediye Başkanı E. Salih Dinçer açılış konuşması yaptı. Başkanı Enver Salih Dinçer, "Biz büyükşehir belediye başkanımızla beraber seçim döneminde köy ve mahallelerimize gittiğimizde, ‘Çine’de bana, büyükşehir seçiminde de Özlem Çerçioğlu’na oy verin ki güzel hizmetler yapalım’ dedik. Sizler de bizleri verdiğiniz oylarla iktidara taşıdınız. Özlem başkanımızla projelerimizi hazırladık. Havuzlu spor kompleksimizi açtık, yanında düğün salonumuzu yapıyoruz. Mayıs ayında hizmete açılacak. Yine Otogarımız eskimişti ve yenilenmesi gerekiyordu. Bugün açılışını yapacağız. Yakında organik zeytinyağı fabrikasının da açılışını yapıyoruz. Ayrıca kadınlarımıza da hep destek vermek istedik. Mutaflar Mahallesi’ndeki projemiz sayesinde kadın vatandaşlarımız çiçek yetiştirdiler. Bu sayede evlerine para götürdüler. Bu çiçekleri tüm Aydın ili ve ilçelerine gönderdik. Bundan böyle tüm bölgenin çiçeğine talibiz. Bizim ailemizin reisi Topuklu Efemiz Sayın Özlem Çerçioğlu’dur. Tüm Çine halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Çine Otogarı’nın Aydın’a ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çinelilere söz verdiği terminal binasını açmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Çerçioğlu, “CHP, bu ülkede hizmetin ve cumhuriyetin teminatıdır. CHP’li bir belediyenin olduğu yerde hiçbir çocuk soğuktan üşümez ve hiç kimse namerde mecbur edilmez. CHP’li belediyenin olduğu yerde kalkınma köyden ve emekçiden başlar. Üreten ellerin aynı zamanda kazanan eller olmasını sağlıyoruz. CHP’li belediyelerde kadınlar üretken olur ve el emekleri değer bulur. Kadınlarımız kazandıkları parayla kız çocuklarının okumasını sağlıyor ve torunlarının geleceğini hazırlıyor. CHP’li belediyeler vatandaşa çağdaş ve modern yaşam alanları kazandırır. Çine’mize bugüne kadar 30 milyon liralık yatırım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Çine Otogarımızın halkımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

CHP’li belediyelerin bugüne kadar halka verdiği sözleri tuttuğunu kaydeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise CHP’li belediyelerin ‘Aile Sigortası’ projesini Adana’nın Seyhan Belediyesinden başlattığını ve bu konuda çalışmaların devam edeceğini söyledi. İktidar partisinin referandumda niçin ‘evet’ denilmesi gerektiğini anlatamadığını savunan Kılıçdaroğlu, “Garibanın çocuğu El bab’a gidecek, Ankara’daki beylerin çocukları milletvekili olacak. Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya verilmeyen yetki bir kişiye verilmek isteniyor. ‘Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor’ diyorlar. Mademki ben doğruları söylemiyorum; çağdaş ülkelerdeki gibi televizyona çıkıp doğruları konuşalım. O televizyonu da siz belirleyin. Millet doğruyu yanlışı öğrensin. Emin olun, vallahi de billahi de ben doğruları söylüyorum. Türkiye’yi çok büyük bir tehlikenin içerisine sokuyorlar. Türkiye sonu gelmeyen bir koridorun içerisine çekilmek isteniyor. Sevgili Aydınlılar freni olmayan bir otobüse çocuğunuzu bindirir misiniz? Şimdi freni olmayan bir anayasaya 80 milyonu bindiriyorlar. Bu sistemin nesi eksik. Demokrasiyse demokrasi. Mecliste 4 parti var, herkes düşüncesini açıkça söylüyor” şeklinde konuştu.

Yeni anayasa ile başkana çok büyük yetkiler verilmek istendiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Niye 80 milyonun yerine bir kişi karar veriyor? Teklik Allah’a mahsustur. Hiç kimse unutmasın. Biz Allah’ın kulu değil miyiz? Tek adamlık Libya’da, Irak’ta ve Romanya’da vardı. Oralarda ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Şimdi 1920’lerin ruhuna ihanet ediyoruz. Gazi Meclisin yetkililerini elinden almak istiyoruz. Bir kişiye yetki vermek, Türkiye’yi sonu belirsiz bir yola sokmak demektir. Hatanın bedelini hep birlikte ödeyeceğiz. Yeni anayasa ile başkana öyle bir yetki veriliyor ki 7 tane vilayeti birleştirip eyalet ilan edebilir. Meclis bu konuda hiçbir şey yapamıyor. Siz buna ‘evet’ diyecek misiniz? Ben genç bir bürokrat iken 1982 anayasasına ‘hayır’ oyu kullandım. Ben çocuklarıma ‘Ben o anayasaya gidip hayır oyu kullandım’ diye onurla söylüyorum. Siz de çocuklarınıza karşı aynı onuru yaşayabilirsiniz. ‘Hayır’ çıkarsa kaos çıkar diyorlar. Niçin kaos çıksın ama ‘evet’in vebali çok ağır.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Çine Otogarının açılışını Başkan Çerçioğlu, milletvekilleri ve protokolün katılımıyla gerçekleştirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER