Çine Belediyesi, Migros İle Anlaşma İmzala

Çine Belediyesi, Migros İle Anlaşma İmzala

Çine Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak Migros ile anlaşma yaptı. Çine Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin üyelerinin yetiştirdiği çiçekler Migros’un mağazalarında raflarda yerlerini alacak.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Migros’un meyve sebze pazarlama departmanı Mert Çolpan ve Mete Emre ile sözleşme imzaladı. Çine Belediye Başkanı ve Çine Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Enver Salih Dinçer, iki yıldır Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ile yürütülen projeyle epey yol aldıklarını söyledi.

Başkan Dinçer, “Aydın Büyükşehir Belediyesinin peyzaj düzenlemesinde kullandığı mevsimlik çiçeklerin üretimini kooperatif olarak Çineli çiçek üreticilerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Özellikle bayan üreticilerimiz ile bu işi yürütmekteyiz bunun yanı sıra diğer çevre belediyeler ve bazı büyük otellerinde çiçek ihtiyacını karşılamaktayız. Projeye başlamadan önce kooperatifimizin 35 üyesi vardı şuan üretici sayımız 120’yi geçmiş durumda, projemiz her geçen gün ayakları yere sağlam basan bir şekilde ilerliyor. Uzun zamandan bu yana Migros ile görüşmelerimiz devam ediyordu, Migros’un Türkiye genelinde bin 700 satış noktası var, Biz kendileri ile sözleşmemizi imzaladık. Artık Migros’un Türkiye genelindeki mağazalarında bizim üreticilerimizin çeşitli çiçekleri satış için yerini alacak. Migros’un meyve sebze pazarlama departmanı Mert Çolpan ve Mete Emre ile imzaladığımız sözleşme ile ilk etap da en çok iddialı olduğumuz ortanca çiçeği ve diğer çiçekler ile önümüzdeki günlerde ilk sevkiyatımızı gerçekleştireceğiz. Bu anlaşma hem üreticimiz, hem kooperatifimiz hem de Çine için önemli ve gayet değerli bir anlaşma oldu. Çünkü Çine verimli toprakları olan kapasitesi yüksek bir ilçe. İlçe olarak üretemediğimiz aslında bir tek fındık, çay ve muz var geri kalan her şeyi üretme kapasitesine sahibiz. Bu tür kurumsal firmalarla üreticimizi kooperatif olarak aracı kullanmadan tüketici ile buluşturmakta bizim görevimiz inşallah bunun devamı gelecek ve sadece çiçekçilik ile sınırlı kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130