banner289

Çine Belediyesi doğadaki cam şişeleri tek tek topluyor

Çine Belediyesi doğadaki cam şişeleri tek tek topluyor
banner269

Çine Belediyesi, Muğla ve Antalya orman yangınlarıyla mücadele ederken, ormanlık alanlarda ve yerleşim yerlerine yakın bölgelerde cam şişeler yangın tehlikesine karşın tek tek topluyor. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yüksek hava sıcaklığıyla yangın çıkma ihtimali yüksek olan ve tehlike arz eden Çine’nin ormanlık bölgelerinde ve yerleşim yerlerinde yangını önlemek adına belediye ekipleri harekete geçti. Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, CHP Çine Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Alkan ve ekipler ormanlık bölgelere duyarsızca atılan ve yangına sebebiyet verebilecek cam şişe ile benzeri maddeleri topladı.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Çine’mize olası bir yangını önlemek adına ormanlık alanlarda temizlik ve önlem çalışması başlattık. Bu çalışma ile farkındalık yaratmak istedik. Tüm yurt genelinde çıkan yangınlar yüreklerimizi sızlattı. Bu acının ilçemizde yaşanmaması için elimizden gelen tedbirleri almaya devam edeceğiz. Ormanlık alanlarda nöbet tutan jandarma ekipleri ile halkımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca Cuma ve Cumartesi saat 11.00’de daha fazla bölgede yapılacak olan çalışma için vatandaşlarımız göreve davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130