banner323

Çine Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı

Çine Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı
banner269

Çine Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer başkanlığında Çine Belediye Havuzlu Sosyal Tesisler Toplantı Salonunda yapıldı.

Çine Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısında, Belediyemiz 2019 mali yılı ve izleyen iki yılın gelir-gider bütçesi ile performans programı, 2019 yılı Belediyemiz Tarifeleri, İmar Komisyonundan havale edilen Sarıoğlu Mahallesi 305 ada 6 parsel ve 306 ada 8 parsel sayılı taşınmazların imar plan değişikliği, İmar Komisyonundan havale edilen Hamidabat Mahallesi 213 ada 2 parsel sayılı taşınmazın imar plan değişikliği, İmar Komisyonundan havale edilen Cumhuriyet Mahallesi 503 ada 17 parsel sayılı taşınmazın imar plan değişikliği, İmar Komisyonundan havale edilen Cumhuriyet Mahallesi 83 ada 4-8-9 parsel sayılı taşınmazların imar plan değişikliği, İmar Komisyonundan havale edilen Çine İlçesi Soğancılar Mahallesi 90 ada 12 parsel sayılı taşınmazın kamulaştırılması konusunu, Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Aydın-Muğla Karayolunun her iki tarafı boyunca ticaret kullanım alanı oluşturulması maddeleri olmak üzere 8 gündem maddesi görüşüldü. Mecliste, bazı imar değişiklikleri ilgili komisyona sevk edilirken, bazı imar plan değişiklikleri ise oy birliği ile kabul edildi.

Son madde hakkında açıklama yapan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "İtalyan Köprüsünden Sanayi Sitesine kadar olan bulvar üzerinde her iki taraf boyunca konut alanı olarak bulunan yerlerdeki alanlarda bazı alanlar konut alanı olarak belirlenmiş. Bulvarda ticaret son zamanlarda önemi arttı. Konut alanı olarak belirlenen yerler inşaatını yaparsa buralarda ticaret yapamıyorlar. Bu eşitsizliği gidermeliyiz" diye konuştu. Meclis 8.madde konut alanı olarak belirlenen yerlerin ticaret alanına çevrilmesini oy birliği ile kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER