banner289

Çerçioğlu'ndan Akçaova’ya Mezbaha Sözü

Aydın Büyükşehir Belediyesi Akçaova Yerel Hizmetler Merkezi’nin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gelen talep üzerine vatandaşa mezbaha sözü verdi

Çerçioğlu'ndan Akçaova’ya Mezbaha Sözü
banner269
 Aydın Büyükşehir Belediyesi Çine ilçesine bağlı Akçaova Mahallesi'nde Yerel Hizmetler Merkezi açtı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Akçaova Yerel Hizmetler Merkezi, Büyükşehir Yasasıyla kapatılan Akçaova belde belediyesi hizmet binasında faaliyetlerine başladı. Merkez açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili M. Fatih Atay, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma yapan Başkan Özlem Çerçioğlu, "Tarlasını, dükkanını ve hayvanlarını bırakıp açılışa katılım gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum. İlk olarak size Çine Belediye Başkanı Enver beyin de verdiği müjdeli haberimizi konuşmak istiyorum. Akçaova'nın büyük ihtiyacı olan ihtiyacı olan mezbaha buraya yapılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak Enver beyin arkasındayız kapı gibi arkanızdayız, bunu bilesiniz. Şimdi bügune kadar Çine'de yapılan çalışmalardan bahsedecek olursam. Çine'de 50 km asfalt kaplama, 12 adet sondaj kuyusu açımı, 2bin 500 metre kanalizasyon, 2bin metre yağmur suyu ve 18 bin metre içme suyu hattı, Çine-Kavşit yolu dahil çoğu mahallede 3bin 322 metrekare asfalt kaplama çalışması ve parke döşeme yapıldı. Bunlar yeterli mi derseniz tabiki de değil devamı gelecek çalışmalar her zaman devam edecek. Aydın Büyükşehir olduktan sonra Çine'nin İl Özel İdaresi kontrolünde bulunan 462 adet taşınmaz mülk vardı, bu 462 adet atalarımızın Aydınlıların alın teriyle elde ettiği mülklerden, Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne koskoca 0 adet yani hiçbiri verilmedi. Benim bahsettiğim bu mülkler Aydın Valisi'nin kontrolünde olan mülklerdir, İl Özel İdaresi'nin elindeki vatandaşın mülkleridir. Bu mülkleri tutup Ankara'ya verdiler. Kimse Aydınlı'nın malını Ankara'ya verme hakkını kendinde bulamaz. Bizim Aydınlı fakir çocuklarımız mesela Kuşadası'nda hazineye devredilen otellerde tatil yapsa olmaz mıydı, durumları olmayan insanların tatil yapmaya hakkı yok mu? Son olarak Yerel Hizmet binasının açılışını yapmak üzere sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hizmet binamız vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Başkan Çerçioğlu, Fatih Atay ve Hikmet Saatçi açılış sonrasında vatandaşlara etli pilav dağıtımı yaptı. Yerel Hizmet Merkezi açılışının ardından vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çeçrioğlu, halkın sorunlarını dinledi. Kapatılan mezbahalarının yeniden açılmasını isteyen Akçaovalılara, Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer mezbaha sözü verdi. Başkan Çerçioğlu'da konunun takipçisi olacağını ve mezbahanın açılması konusunda Çine Belediyesine her türlü desteği vereceklerini ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130