banner323

Büyükşehir Doğum Gününde İsmet Sezgin’i Ölümsüzleştirdi

Büyükşehir Doğum Gününde İsmet Sezgin’i Ölümsüzleştirdi
banner269
Türk Siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Aydın Belediye Başkanlarından, eski TBMM Başkanı Merhum İsmet Sezgin’in adı memleketi Aydın’da ölümsüzleştirildi. Aydın Mimar Sinan Mahallesi Malazgirt Meydanı’ndan Bayındırlık Kavşağı’na kadar olan ve daha önce ‘Bayındırlık Bulvarı’ olarak adlandırılan bulvarın adı “İsmet Sezgin Bulvarı” oldu.

Merhum İsmet Sezgin’in doğum günü olan 6 Ocak günü,  Malazgirt Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra Sezgin Ailesi, siyasetçiler ve CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar katıldı.

“En Güzel Hediyeyi Topuklu Efe Verdi”

İsmet Sezgin’in damadı Tamer Levent, İsmet Sezgin’in ‘Aydın Destanı’ adlı şiirinden bazı kesitler okurken, Sezgin’in kızları Ayşe Sezgin ve Senan Sezgin ise, babasının doğum günü olan 6 Ocak’ta Aydın’da isminin ölümsüzleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Aydın’ın Topuklu efesi Özlem Çerçioğlu, babamın doğum günü olan 6 Ocak’ta en güzel doğum günü hediyesini vermiştir. Babam bu doğum gününde bugüne kadar aldığı hediyelerin en güzelini aldı. Başkan Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Aydın Sevdalısıydı”

Önümüzdeki günlerde İsmet Sezgin’in heykelini de dikeceklerini hatırlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Her gelişinde arar konuşurduk.  Projelerinden heyecanla söz ederdi. Çünkü O bir Aydın Sevdalısıydı. 89. Doğum gününde İsmet Abim’i rahmetle minnetle anıyorum” diye konuştu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130