banner289

Belediye’den 8 Mart'ta kadın personele izin

Belediye’den 8 Mart'ta kadın personele izin
banner269

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde belediyedeki kadın çalışanların bir gün idari izinli sayılacağını söyledi.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, her yıl dünya kadınlar gününü mesai saatleri içerisinde kutladıklarını, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde bu yıl farklılık yaratmak adına, 8 Mart Pazartesi günü kadın çalışanlara bir gün idari izin verme kararı aldıklarını açıkladı.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Yaşamın her alanında bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri fedakârlık ve hoşgörüyle bütün güzelliklere layık olan kadınlarımız her zaman başımızın tacı olmuştur. Fakat ülkemizde neredeyse her gün yeni bir kadın cinayetine tanık oluyor ya da kadına şiddet olayları ile ilgili haberleri okuyoruz. Kadına yönelik şiddete ve baskıya son vermek, kadının toplumsal ve siyasal yaşama etkin olarak katılmasının yolunu açmak hepimizin görevidir. Toplum olarak kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunarsak, o oranda güçlenir ve ileriye gideriz. Her türlü ayrımcılığın ve argonun olmadığı, kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı, hayatın her alanında eşit haklara sahip olarak kadınlarla birlikte yan yana yürüyeceğimiz bir toplum dileğiyle, tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291