Başkan Dinçer Gaziler Gününü Kutladı

Başkan Dinçer Gaziler Gününü Kutladı

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Dinçer, Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Ülkemiz toprakları için terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize isimlerini altın harflerle yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan, kahraman şehit ve gazilerimizin 19 Eylül Şehit ve Gaziler Gününü gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür. Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadele etmişler ve bizlerinde her zaman onur kaynağı olmuşlardır. Bu sebeple bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Bizler de şehit ve gazilerimizi her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız.

Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı, milleti ve bayrağı için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130