banner323

Başkan Atay’dan Efeler’e Bir İmza Daha

Başkan Atay’dan Efeler’e Bir İmza Daha
banner269

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, söz verdiği projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı” 6 Ekim’de açılıyor.

Göreve geldiği günden bu yana örnek projeler ortaya koyan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Her hafta bir projenin açılışını yapan Başkan Atay, kente yeni değerler kazandırmaya devam ediyor. Efeler’in çehresini değiştirecek Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, 6 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’te yapılacak törenle Efeler halkının hizmetine sunulacak.

Emsalleri Arasında Dünyanın En Büyüğü

Efeler’i eğitim turizminin merkezi haline getirme çalışmalarının da ilk adımı olarak görülen Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, emsalleri arasında yapılmış en büyük park olma özelliği taşıyor. Kemer Mahallesi’nde, Kocatepe Caddesi ile 1841 Sokak’ın kesiştiği alanda inşa edilen Matematik Parkı, 3 bin metrekare; içinde vatandaşların birbirleriyle sohbet edip dinlenebilecekleri bir kafeyi de bulunduran Bilim Parkı ise bin 377 metrekare alana sahip.

“Eğitim Işığıyla Aydınlanmış Uygar Nesiller Yetiştirmek İstiyoruz”

Parkın, Efelerli çocukların ve gençlerin bilimle iç içe yetişmesi ve eğitime alternatif bir katkı sunulması amacıyla inşa edildiğini söyleyen Başkan Atay, “Geleceğin mimarları çocuklarımızın iyi bir eğitim alarak yetişmesini önemsiyoruz. Dünyanın gelecekte daha güzel bir yer olması için yolumuzun eğitim ışığıyla aydınlanmış, uygar nesiller yetiştirmekten geçtiğini biliyoruz. Efeler’imizde Nobel ödüllü bilim insanlarının yetişmesini istediğimiz için, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe bu vizyonla bakmaları için parkımıza kıymetli bilim insanımız Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adını verdik. Parkımızda yer alacak eğlenceli ve eğitici oyuncaklarla çocuklarımız problemler üzerinde özgürce düşünerek yeni fikirler üretecek, hayatlarının içinde yer alan matematiğe dokunarak farklı çözüm yolları keşfedecekler.” diye konuştu.

“Bilimi Seven Herkes Gelsin”

Parkların, kente değer katacağına inandığını söyleyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Bu parkı, Efeler’i eğitimin başkenti yapma çalışmalarımız için de önemli bir adım olarak görüyoruz. Tüm Efeler halkını, bilimi seven herkesi bu güzel eserin açılışına davet ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130